eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Turan Alkan'ın inandırıcı olmayan FETÖ ifadesi!

Ahmet Turan Alkan'ın inandırıcı olmayan FETÖ ifadesi!

Zaman Gazetesi davasında bugün Ahmet Turan Alkan ifade verdi. 'Cemaat mensubu olmadığını' iddia eden Ahmet Turan Alkan, Zaman'da çalıştığı sürede FETÖ'nün varlığına hiç şahit olmamış.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2017 13:16 - Güncelleme: 19-09-2017 13:16

Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç gibi isimlerin yargılandığı Zaman Gazetesi davasının ikinci gün duruşması Silivri'de yapılıyor. Duruşmanın ikinci gününde köşe yazarı Ahmet Turan Alkan savunma yaptı.

Zaman gazetesi eski çalışanı veya yazarı olan 30 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşması dün gerçekleştirilmişti. Şahin Alpay ve Ali Bulaç'ın verdiği ifadelerle başlayan davada 1 yılı aşkın süredir tutuklu olan zanlılar ilk kez yargı önüne çıkmış oldu.

Duruşmanın bugünkü bölümünde Ahmet Turan Alkan savunma yaptı ve şunları söyledi;

-Bu iddianameye göre, savcı beni Nuh tufanının azmettiricisi ve propagandisti olarak da suçlayabilirdi. Yolsuzluğu eleştirmek nasıl oluyor da darbeye zemin hazırlamak oluyor?

-Cemaat mensubu değilim, asla da olmadım. Zaman gazetesinde yazdığım süre içerisinde FETÖ terör örgütü denen şeyin varlığına, faaliyetine şahit olmadım.

En bomba FETÖ itirafı! Ali Bulaç her şeyi anlattı

Şahin Alpay'ın bomba ifadesi: İlk Gülen hayalkırıklığım...

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Turan Alkan'ın inandırıcı olmayan FETÖ ifadesi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • VELİ 19 Eylül 2017 15:43 KİME GÖRE İNANDIRICI DEĞİL BELKİDE DOĞRU SÖYLÜYOR SİZ ONUN BEYNİNİMİ OKUYORSUNUZ PEŞİNEN HÜKÜM VERMİŞSİNİZ AYIP BE

    CEVAP YAZ 4 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro