eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Hakan'dan olay suikastçı analizi

Ahmet Hakan'dan olay suikastçı analizi

Ahmat Hakan bugünkü yazısında Rus Büyükelçi Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş ile ilgili izlenimlerini aktardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-12-2016 09:13 - Güncelleme: 21-12-2016 09:13

Rus büyükelçininin öldürülmesini köşesinde değerlendiren Ahmet Hakan, "Her taşın altında FETÖ’cü arayanlara ben de fena halde kıl oluyorum ama bu sefer bu taşın altında gerçekten bir FETÖ’cü var gibi..." diye yazdı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Alçak katile dair sekiz saptama" başlıklı köşesinde Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ı ele aldı.

Olaya ait görüntülere dayanarak Altıntaş'ın analizini yapan Hakan, 8 tespitini okurlarıyla böyle paylaştı:

RADİKAL İSLAMCI TAKLİDİ YAPIYOR

BİR: Haşhaş çekmişlere özgü bir donukluğu, körü körüne inanmışlara özgü bir özgüveni, arkadan vuranlara özgü bir sinsiliği var.

İKİ: Halep konusunda kafası bozulmuş bir radikal İslamcıdan ziyade... Halep konusunda kafası bozulmuş bir radikal İslamcı taklidi yapıyor gibi.

KULLANDIĞI TERMİNOLOJİYİ KESİNLİKLE İÇSELLEŞTİRMEMİŞ

ÜÇ: Kullandığı terminolojiyi kesinlikle içselleştirmemiş: Ne Allahu ekber deyişi bir şeye benziyor ne de Arapça telaffuzu...

BU SEFER TAŞIN ALTINDA GERÇEKTEN BİR FETÖ'CÜ VAR GİBİ

DÖRT: Her taşın altında FETÖ’cü arayanlara ben de fena halde kıl oluyorum ama bu sefer bu taşın altında gerçekten bir FETÖ’cü var gibi...

BEŞ: Ağababaları tarafından “Öyle bir davran ki herkes seni radikal İslamcı sansın” diye tembihlenmiş gibi... O derece rolcü ve pozcu.

ALTI: Türk polis teşkilatında görev almış herhangi bir polisi, intihar eylemine göndermeye motive edebilecek tek örgütün mensubu olduğuna inancım tam.

YEDİ: Öldürülmeseydi ve konuşturulsaydı... Kesinlikle “Ben bir radikal İslamcıyım, Halep’teki katliamın intikamını aldım” diyecekti.

SEKİZ: İnsanın aklına “Çevik Kuvvet’te bundan kaç tane daha var acaba” şeklinde çok uğursuz bir soruyu getirmektedir.

 

 

 

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Hakan'dan olay suikastçı analizi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • SİMURG 21 Aralık 2016 10:55 AHMET HAKANDAN ÇOK YERİNDE TESPİTLER, TEBRİK EDERİM.

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Ahmet Hakan Coşkun
AHMET HAKAN COŞKUN KİMDİR?

Ahmet Hakan Coşkun ismini Türkiye Kanal 7'deki anchormanlik dönemiyle tanıdı. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olunca bilinirliğini daha artıran Ahmet Hakan, aslen Yozgatlı. 1967 yılında Yozgat'da dünyaya gelen Ahmet Hakan'ın babası

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro