SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Hakan'dan Merkez Bankası tepkisi! Şimdi susun ve...

Ahmet Hakan'dan Merkez Bankası tepkisi! Şimdi susun ve...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'faiz arttırımı konusuda fikrim aynı' açıklamasından dakikalar sonra Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz oranını yüzde 17,75’ten yüzde 24’e çıkardı. Bu duruma danışıklı dövüş diyenlere Ahmet Hakan'dan sert tepki geldi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-09-2018 08:59 - Güncelleme: 14-09-2018 08:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına rağmen Merkez Bankası'nın faiz arttırması tartışmalara neden oldu. Yaşananların danışıklı dövüş olduğunu iddia edenlere tepki gösteren gazeteci Ahmet Hakan, "Şimdi susun ve 'Sayın Bağımsız Merkez Bankası' diyerek ceketlerinizi ilikleyin bakalım" diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'faiz arttırımı konusuda fikrim aynı' açıklamasına rağmen, dakikalar sonra Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz oranını yüzde 17,75’ten yüzde 24’e çıkardı. Faiz arttırımı kararıyla dolar bir ara 6,03’e kadar geriledi.

DANIŞIKLI DÖVÜŞ YORUMU YAPILINCA...Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası'nı eleştirdiği konuşmanın ardından, faiz arttırımına gidilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Bir kesim Merkez Bankası'nın bağımsız olduğunu ve kararı kendisinin aldığını savunurken, bir kesim de yaşananların danışıklı dövüş olduğunu savunuyor.

ÇOKBİLMİŞLER MADEM ÖYLE NEDEN DOLARA ÇULLANDINIZ: Yaşanan tartışmalara Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan da katıldı. "'Merkez Bankası Erdoğan'a rağmen faiz arttıramaz' diyerek dolara çullananlar, bu sefer de... 'Ama bu danışıklı dövüş... Merkez Bankası tabii ki Erdoğan'ın onayıyla arttırmıştır faizi... Erdoğan milletin gazını almak için yaptı o faiz karşıtı çıkışı' falan diyerek tornistan yapmaya başladılar." ifadelerini kullanan Hakan, "Madem danışıklı dövüştü a be çokbilmişler, o zaman ne diye dolara çullandınız ki?" diye sordu.

ŞİMDİ SUSUN ÇEKETLERİNİZİ İLİKLEYİN: Merkez Bankası'nın bağımsız bir kuruluş olduğunun altını çizen Hakan, eleştirilere sitem ederek "Şimdi susun ve 'Sayın Bağımsız Merkez Bankası' diyerek ceketlerinizi ilikleyin bakalım." diye yazdı.

Merkez Bankası faiz kararı için kim ne manşet attı?

Merkez Bankası faizi 625 puan artırdı dolar ne olur? Faiz açıklaması

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Hakan'dan Merkez Bankası tepkisi! Şimdi susun ve... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Misafir 14 Eylül 2018 12:00 sayın ahakan sende bu kötü gidişaıtın sorumlularındansın?bu düzeni kendi çıkarlarınıza uydurdunuz ama ,bu böyle gitmeyecek sizde kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz,sonunda sende onlar gibi yargılanacaksın

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro