eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Hakan'dan Ahmet Necdet Sezer'e çağrı

Ahmet Hakan'dan Ahmet Necdet Sezer'e çağrı

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e anayasa kitapçığını fırlattığı günün detaylarını anlatması için çağrı yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-02-2017 13:58 - Güncelleme: 22-02-2017 13:58

19 Şubat 2001'de dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'te MGK toplantısı sırasında anayasa kitapçığı fırlatmıştı. Olay sonrası hem siyasi hem de ekonomik kriz çıkmıştı. 

Referandum kampanyaları sırasında yeniden gündeme gelen anayasa kitapçığı krizinin detayları ise aradan geçen 16 yıla karşın halen bilinmiyor. Konuyu bugün Hürriyet gazetesindeki köşesine taşıyan Ahmet Hakan, eski Cumhurbaşkanı Sezer'e çağrıda bulunarak "Anlatın şu kitapçık fırlatma işini Ahmet Necdet Sezer" dedi ve şunları yazdı:

"...

Sonunda iş geldi dayandı Ahmet Necdet Sezer’in seneler önce Milli Güvenlik Kurulu toplantısında Başbakan’a sinirlenip anayasa kitapçığını fırlatması hadisesine...

...

Diyorlar ki:

Evet çıkmazsa...

Cumhurbaşkanları, başbakanlara anayasa kitapçığı fırlatır.
Ve ekonomik kriz çıkar.

Buradan Ahmet Necdet Sezer Beyefendi’ye sesleniyorum:

...

Lütfen çıkıp...

“Anayasa kitapçığını fırlattım fırlatmasına da hele bir sorun neden fırlattım” diye konuşmaya başlayınız.

Yoksa şu iki şeyi düşüneceğim:

BİR: Üzerinizden yürütülen evet kampanyasından zerre kadar rahatsızlık duymadığınızı, “Bana ne yahu evet ya da hayır denmesinden” falan dediğinizi ve bencillikte zirve yaptığınızı düşüneceğim.

İKİ: Söyleyecek bir sözünüzün olmadığını düşüneceğim.

Bu iki seçenekten hangisinin daha kötü olduğunu ben bilemedim, belki siz bilirsiniz Ahmet Necdet Bey.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Hakan'dan Ahmet Necdet Sezer'e çağrı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • necati koçak 24 Şubat 2017 18:30 “Anayasa kitapçığını fırlattım fırlatmasına da hele bir sorun neden fırlattım” tümcesi filmierdeki kadar komik durmuyor..

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Ahmet Necdet Sezer
AHMET NECDET SEZER KİMDİR?

13 Eylül 1941 tarihinde Afyon'da doğdu. 1958 yılında Afyon Lisesinden, 1962'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Hakim adayı olarak göreve başladı. Askerliğini Kara Harp OkulundaYe

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro