eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Hakan Külliye Camisi'ndeki zikir görüntülerini yorumladı

Ahmet Hakan Külliye Camisi'ndeki zikir görüntülerini yorumladı

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanlığı Kulliyesi'nde yer alan Millet Camii'ndeki toplu zikir görüntülerini yorumladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-09-2016 08:31 - Güncelleme: 02-09-2016 08:31

Cumhurbaşkanlığı Kulliyesi'nde yer alan Millet Camii'nde 6 Ağustos 2016 gününe ait toplu zikir görüntüleri internete düştü.

YouTube üzerinden paylaşılan görüntülerde, yaklaşık bin kişinin cami içerisinde zikir çekiyor. Kamuoyunu ikiye bölen tartışmaya Ahmet Hakan da katıldı.

Hürriyet yazarı, zikir görüntülerini değerlendirdiği bugünkü köşesinde “Cumhuriyet’in bittiği yer” diye yorumlayanlara itiraz ediyor.

Kendisini “Milletin her rengi bu camiyi istediği gibi kullanır” diyenlerden olduğunu ilan eden yazar, iki soru soruyor:

İKİ SORU

"Fakat beynimde zonklayan bir soru var: Milletin renklerinden biri olan Alevi yurttaşlarımız, “Külliye”deki o camide cem yapabilirler mi?

Ayrıca bu tartışmadan bağımsız olarak Diyanet İşleri Başkanı’na da bir soru sormak isterim: Sayın Mehmet Görmez! Defler çalarak, halka oluşturarak, cezbeye gelerek, hep birlikte sallanılarak yapılan bu tür zikir törenlerinin kitapta yeri var mı acaba? Topu taca atmadan şu soruya bir yanıt verir misiniz?"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Hakan Külliye Camisi'ndeki zikir görüntülerini yorumladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • ali osmanlı 26 Nisan 2017 15:23 AHMET HAKANA SORMAK LAZIM,MADEM ALEVİLERİ DÜŞÜNÜYOR,İSLAMDA NAMAZ KILMAMAK,ORUÇ TUTMAMAK,HACCA GİTMEMEK VS VAR MI?ÇÜNKÜ ALEVİ VATANDAŞLARIMIZIN BİR KISMI BUNLARI DEVAMLI SURETTE YAPMIYOR HATTA GÖREV OLARAK BİLMİYOR,İNANMIYOR.AHMET HAKAN BU GİBİ ALEVİ VATANDAŞLARIMIZI CEHENNEMDEN KURTARMAK İSTEMEZ Mİ?

    CEVAP YAZ 3 0
KİMDİR ?
Ahmet Hakan Coşkun
AHMET HAKAN COŞKUN KİMDİR?

Ahmet Hakan Coşkun ismini Türkiye Kanal 7'deki anchormanlik dönemiyle tanıdı. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olunca bilinirliğini daha artıran Ahmet Hakan, aslen Yozgatlı. 1967 yılında Yozgat'da dünyaya gelen Ahmet Hakan'ın babası

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro