eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Hakan HDP'ye fena saydırdı

Ahmet Hakan HDP'ye fena saydırdı

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Hakkari'de anne ile bebeğin katledildiği saldırıya ilişkin açıklama yapan HDP'nin, PKK'nın adını anmamasına sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-08-2018 09:31 - Güncelleme: 02-08-2018 09:31

Terör örgütü PKK, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde astsubay eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğini bombalı saldırıyla katletti. Kamuoyunun lanet okuduğu saldırıya ilişkin HDP'nin açıklaması, yine tartışma konusu oldu. Terör ve PKK adının geçmediği bildiriyi Ahmet Hakan, "Şiddet kimden gelirse gelsin kınarlarmışşş!" başlıklı yazısında değerlendirdi.

Ahmet Hakan, IŞİD saldırılarında aynı kesimlerin "Barbar IŞİD" dediğini ancak PKK yaptığında farklı tavır sergilediğini yazdı. İşte sosyal medyada çok konuşulan o yazı:

HDP'YE RİYAKARLIK SUÇLAMASI
"IŞİD adlı terör örgütünün herhangi bir cinayetinde... Her biri ağızlarını doldurarak şöyle haykırıyordu:
- İşte IŞİD vahşeti!
- Barbar IŞİD!
- IŞİD katletti!

PKK adlı terör örgütü, bir anne ve bebeğini katledince...Aynı ağızlar, bu kez şöyle fısıldadılar:
- Şiddet kimden gelirse gelsin kınıyoruz.
- Bu saldırı hiçbir mazeretle açıklanamaz.
- Bu kabul edilemez.

Görüyorsunuz değil mi? IŞİD terörü söz konusu olduğunda gazı sonuna kadar kökleyenler... PKK terörü söz konusu olduğunda nasıl da anında frene basıveriyorlar!
- “Katliam” demek yok.
- “Vahşet” demek yok.
- “Barbarlık” demek yok.

Hepsini geçtim. Anne ve bebeğini katleden terör örgütünün adının tek harfini söylemek bile yok! P yok! K yok! K yok! Peki ne var? Utanmazca geçiştirme var. Arsızca yuvarlama var. Kısacası... IŞİD’in sergilediği herhangi bir vahşet karşısında kaplan kesilenler, PKK’nın sergilediği kan dondurucu vahşet karşısında işte böyle mülayim mi mülayim oldular.

Benim riyakârlık karşısında her zaman midem bulanır. Riyakârlık kimden gelirse gelsin..."

HDP NE DEMİŞTİ?
"Üzüntümüz büyük" başlığı taşıyan HDP'nin mesajında şu ifadeler yer almıştı:

"Dün Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yola döşenmiş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda yaşamını yitiren anneye ve bebeğine rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. 

Bu tür saldırıları asla kabullenmiyoruz ve kınıyoruz. Şiddet kısır döngüsü daha fazla insan yaşamını yitirmeden sona ermelidir. Bunun için başta siyasetçiler olmak üzere herkes ve her kuruluş üzerine düşeni yapmalı, sorunlarımızı konuşarak çözme anlayışının üstün gelmesi sağlanmalıdır."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Hakan HDP'ye fena saydırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • muhammed 02 Ağustos 2018 17:35 ağzımı bozacam şimdi. düdük makarnasına bak ya... lan babam mı yaldızlayıp parlattı bugüne kadar hdp yi? SENDİN SEN Ahmet Hakan... güdük güdük yorumlar... tövbe tövbeee..

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Ahmet Hakan Coşkun
AHMET HAKAN COŞKUN KİMDİR?

Ahmet Hakan Coşkun ismini Türkiye Kanal 7'deki anchormanlik dönemiyle tanıdı. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olunca bilinirliğini daha artıran Ahmet Hakan, aslen Yozgatlı. 1967 yılında Yozgat'da dünyaya gelen Ahmet Hakan'ın babası

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro