eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Edip Uğur istifa için tarih verdi

Ahmet Edip Uğur istifa için tarih verdi

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa edecek mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği Ahmet Edip Uğur yeni bir açıklama yaptı. Ahmet Edip Uğur, kararını pazartesi günü saat 17.00'da duyuracak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-10-2017 15:59 - Güncelleme: 26-10-2017 16:19

İstifası istenen belediye başkanları arasında gösterilen AK Partili Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur kararını verdi. İstifa edip etmeyeceği konusunda net bir açıklama yapmazken, Uğur kararını pazartesi günü saat 17.00'de açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Partili belediye başkanlarından Bursa, Ankara ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlarının istifasını istemesinin ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise cumartesi günü istifa edeceğini açıklamıştı. Bu iki istifa kararının ardından gözler son isim Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a çevrildi.

AK Partili Edip Uğur, bugün katılmayacağı açıklanan meclis toplantısına geldi. Basın mensupları ise toplantıya alınmadı. Toplantı öncesi "İstifa ile ilgili bir açıklama yapacak mısınız?" sorusuna Başkan Uğur, "Pazartesi günü saat 17.00'de açıklama yapacağız, kararımızı açıklayacağız. O zaman kamuoyu kararımızı öğrenmiş olacak" yanıtını verdi.

SON AÇIKLAMASI BOMBA OLMUŞTU
Ahmet Edip Uğur istifasıyla ilgili olarak daha önce yaptığı açıklama ile gündeme oturmuştu. Açılış töreninde istifasını duyuracağı söylenmiş, ancak Başkan kürsüye çıkıp herkesi ters köşeye yatıran şu açıklamayı yapmıştı;

--Şahsımla ilgili bir çok söylenti var. Ben bu konuda şunları söylemek istiyorum. Eşyanın ömrü var. Makamın mevkinin ömrü var. Dünya fani. Kader ağlarını örüyor. Bizler imtihandayız. İnançlı insanlarız olan her işte hayır vardır diyoruz.

BU İŞİN İÇİNDE VEFA DA VAR VEDA DA...
-Kıyametimiz koparılırken biz fidan dikiyoruz. Koltuğa yapışmak için koltuğu bırakmamak için fidan dikmiyoruz. Bu işin içinde vefa da var veda da var. Cenabı Allah'ın Balıkesir ve ülkemiz için hayırlısını nasip etmesini istiyorum.

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi kimdir?

Recep Altepe istifa etti! Her satırı bomba olan açıklaması

Melih Gökçek'ten son dakika istifa twitleri işte tarih!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Edip Uğur istifa için tarih verdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • a.l. 27 Ekim 2017 15:56 neden ve kim istifa ettiriyorsa onu da belirterek bekliyoruz...

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ahmet Edip Uğur
AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

3 yıldır Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Edip Uğur kimdir aslen nereli? Ahmet Edip Uğur özel hayatı ve biyografisi haberimizde. Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro