eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Altan'dan şok Ankara patlaması yazısı

Ahmet Altan'dan şok Ankara patlaması yazısı

Gazeteci yazar Ahmet Altan 37 kişinin öldüğü Ankara patlaması sonrası çılgın bir yazıya imza attı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-03-2016 09:41 - Güncelleme: 14-03-2016 09:41

'ın Ankara patlaması sonrası kaleme aldığı yazı tepki çekti.

Patlamanın sorumlusu olarak Erdoğan'ı işaret eden yazar, "Ölüm ve acı, bu rejim bitmeden bitmeyecek" iddiasında bulundu.

Türkiye'yi sarsan bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonrası Altan'dan tartışılacak bir yazı geldi. Türkiye'yi yasa boğan olayın ardından Altan'ın yazısı şoke etti.

"DAHA ÇOK ÖLECEĞİZ"

Ankara'da hayatını keybedenler için yazar, "Tek suçları, günahlarla, yolsuzlukluklarla, sefil ihtiraslarla dolu bir ülkenin başkentinde yaşamaktı" diye yazdı.

Bağımsız Gazetecilik Platformu'nda yer alan yazısında Altan, “Erdoğan’ın yasadışı tek adam iktidarı” sürdüğü sürece bu ülke tek bir gün bile huzur ve istikrar görmeyecek." ifadelerini kullandı.

Hızını alamayan Altan, medyanın da suç ortağı olduğunu savundu ve tartışılan yazısına böyle devam etti:

"Daha çok öleceğiz. Ölüm ve acı, bu rejim bitmeden bitmeyecek. Göreceksiniz.

Aslında görüyorsunuz da… Yanan Kürt kasabalarıyla, vurulan bebeklerle, başkentte altı ayda patlayan üç bombayla, Anadolu’nun her köşesinden kalkan “bayraklara sarılı” tabutlarla görüyorsunuz.

Ama gördüğünüzün, gördüğünüzden başka bir “şey” olduğunu anlatıyorlar size. Gördüğünüzün, gördüğünüz “şey” olduğunu size anlatacak bir medya yok… Bunu bir gün kendiniz anlamak zorunda kalacaksınız.Siz anlayana kadar, piknikten dönen yorgun genç kızlar, işten çıkmış yorgun memurlar, beş aylık bebekler, Kürt gençleri, Anadolu’nun delikanlıları ölüp duracak.

İnsanlar, sevdiklerinin yaşayıp yaşamadığını twitterda attıkları endişeli mesajlarla öğrenmeye çalışacak.

Bir adam “anayasaya uymayacak” diye biz “esfel-i safilin”de yaşayıp, alevlerle dolu patlamalarla insanlarımızı ölüme teslim edip duracağız."

NEDİM ŞENER'DEN ALTAN'A TARAF ELEŞTİRİSİ

Ahmet Altan, Taraf'ın başındayken yaptığı yayınlar nedeniyle tartışmaların odağındaydı. Ergenekon operasyonlarında bir yıl hapis yatan gazeteci Nedim Şener, üç gün önce twitter hesabından Altan'ın Taraf'ın başındayken attığı manşetleri twitter hesabından böyle paylaşmıştı:

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Altan'dan şok Ankara patlaması yazısı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR117 YORUM
  • RAİF 17 Mart 2016 13:04 ****RTE NİN KARŞISINDA TÜRKİYEDE HÜKMEDEMEDİĞİ TEK MUHALEFET KALMIŞTI, O DA KÜRTLER.HENDEK BAHANE.TEK ADAMLIĞI GÜÇLENDİRMEK İÇİN BÖLGEDEKİ PROJE ÇOK ÖNCELERİ PLANLANMIŞTI. RTE TERÖRÜ KARŞITINI DOĞURDU MAALESEF...

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Ahmet Altan
AHMET ALTAN KİMDİR?

Ankara’da 1950 yılında doğan Ahmet Altan’ın tam adı Ahmet Hüsrev Altan’dır. Geçmişte Taraf gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yapan Ahmet Altan, FETÖ'yle olan işbirliğinden dolayı tutuklandı. Ahmet Altan &u

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro