eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmedinejad şüpheli cezaevi ölümlerinden şikayetçi

Ahmedinejad şüpheli cezaevi ölümlerinden şikayetçi

İran'ın eski cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, cezaevlerindeki şüpheli ölümlerle ilgili ülkenin lideri Ayetullah Ali Hamaney'in tutumunu eleştirdi. Ahmedinejad ''yoksulluğu nedeniyle ailesinden utanan bir adam sesini yükseltince tutuklanıp hapse atılıyor. Dünyanın neresinde zulüm payidar oldu ki burada olsun?" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-02-2018 15:53 - Güncelleme: 14-02-2018 15:53

Mahmud Ahmedinejad, cezaevlerindeki şüpheli ölümlerle ilgili ülkenin lideri Ayetullah Ali Hamaney'in tutumunu eleştirdi.

İran'ın eski cumhurbaşkanı Ahmedinejad, görev sürecinde yardımcılığını yapan ve yolsuzluk suçlamasıyla yargılanan Hamid Bakayi'nin temyiz mahkemesi öncesi gazetecilere açıklama yaptı.

"SESİNİ YÜKSELTEN HAPSE ATILIYOR: Cezaevlerinde yaşanan ölümleri eleştiren Ahmedinejad, şunları söyledi: "Yoksulluğu nedeniyle ailesinden utanan bir adam sesini yükseltince tutuklanıp hapse atılıyor. İnsanları umarsızca tutukluyorlar, daha sonra cenazesini ailesine teslim ediyorlar. Sonra da 'uyuşturucu bağımlısıydı intihar etti' diyorlar."

"DÜNYANIN NERESİNDE ZULÜM PAYİDAR OLDU Kİ"

İnsanların bu durumdan şikâyetçi olduğunu, ancak başvuracakları merci olmadığını öne süren Ahmedinejad, "Rehber (İran lideri Ali Hamaney) dahi yargının işleyişi ve diğer kurumların tutumundan sorumlu olmadığını söylüyor. Devlet ve hükümet tarafından ezilen biri ne yapmalıdır? Dünyanın neresinde zulüm payidar oldu ki burada olsun?" ifadelerini kullandı.

İran'da geçen ay "casusluk" suçlamasıyla tutuklanan İran asıllı Kanada vatandaşı akademisyen Kavus Seyyid İmami'nin Tahran'daki Evin Hapishanesi'nde intihar ettiği duyurulmuştu. Ülkedeki bazı kesimler tarafından "şüpheli" görülen olayın duyulmasının ardından son yıllarda İran'daki hapishanelerde meydana gelen ölümler ülke medyasının gündemine oturmuştu.

Öte yandan Ahmedinajed'ın cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde yardımcılığını yapan Hamid Bakayi, yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada 63 yıl hapis cezasına mahkûm edilmişti.

İran sınırında şok gelişme! 3 milyon insan Türkiye'ye doğru...

İran'ı karıştıran iddia! Dini lider Hamaney öldü mü?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmedinejad şüpheli cezaevi ölümlerinden şikayetçi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 14 Şubat 2018 19:51 Yoksulluğu nedeniyle bir insan ailesinden niye utanır ki bu çok anlamsız eğer utanıyorsa bir sorun var demek,eğer bu şekilde hapse atılan biride varsa içerde gerçekten öldürülüyorsa o zaman daha büyük bir sorun var demektir,hayat bu dünyanın fakiride var zenginide,fakirler niye fakir hep zenginlerin aç gözlülüğü yüzünden,işçi çalışır hep patron hakkını yer ayrıca kendi ülkesinide yer,dünyanın en zenginleride ülkeleri yer bitirir olan hep halka olur gariban fakire olur,bu zenginler yaptıklarından utanmıyorlarda fakir niye fakirliğinden utanır asıl utanması gereken şeylerden utanmaz fakirlikten utanır,devletlerin içinde bulunduğu fakirlik vs.bunun bir tek nedeni aslında o hükümetlerde değil uluslararası ne firavun oyunları dönüyor ama nedense hep İslam alemi daha fakir

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro