YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2013 00:00 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 18:02

Ağlama Usta

Ağlama Usta
 
Çünkü bu coğrafyada göz yaşlarının herhangi bir önemi yok. Eğer olsaydı Filistin’li çocukların kağıt uçaklardan bile korkar hale geldiği Gazze’de, çocuklar için hergün yine çocuklar ağlıyor olmazdı.
 
Eğer önemi olsaydı, Ramallah’ta kendi kardeşinin kanını kendi evdinde temizleyen sübyanların göz yaşları son bulurdu.
 
Bir işe yarasaydı eğer, kimyasal gazları soluduğu için işkence görerek ölen çocukların akıttığı göz yaşları sonuç verirdi.
 
Türk Bayrağı’na sarılmış şehit oğlunun cenazesinde ağlayan annelerin göz yaşları tesir edemedi kas katı kesilmiş vicdanlara. Seninkilere inanırlar mı ki?
 
Ülkücü kardeşimizin idam edilmeden önce yazdığı mektubu okurken ağlarsan eğer,  onu asanların ve asıldığına memnun olanların kanına dokunur ve döktüğün göz yaşlarının hesabını sorarlar sana.
 
Ağlama,
 
Çünkü ağladığında, seni samimiyetsizlikle suçlayacaklar. Seni suçlayanlar, demokratik taleplerini zorbalıkla yaptırmak isteyenler olacak. Yaşam  alanımız kısıtlanıyor, kendimizi baskı altında hissediyoruz deyip kamusal alanda başörtüsüne karşı çıkacaklar. Cumhurbaşkanın eşi başörtülü olamaz diyerek itiraz edip,  Tandoğan’da bir milyon kişi toplanacak ve onlar, senin göz yaşlarına asla inanmayacaklar.
 
Ağlama usta, çünkü ağlarsan ağlayan bir başbakana nasıl diktatör diyebilecekler?
 
Ağlamaman gerek, çünkü ağlamana kızanlar Davos’taki dik duruşundan da rahatsız olmuşlardı. Bugün ağlamaman gerektiği gibi, o gün zalimlere karşı sesini yükseltmemen gerekirdi. Herkes gibi sessizce izlemeliydin her gün ölen insanların çektikleri acıyı.
 
Bu ülkede ağlama duvarında ağlayanlar baş tacı edilir, usta sen nerede ağlaman gerektiğini bilmiyor musun?
 
Yoksa hala öğrenemedin mi?
 PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ağlama Usta yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro