eposta yazdır zoom+ zoom-

Ağbal'dan ithal ikinci el otolar için müjde

Ağbal'dan ithal ikinci el otolar için müjde

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ikinci el ithal otolardaki vergi sorunuyla ilgili gerekli düzenlemenin yapıldığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-03-2017 20:09 - Güncelleme: 31-03-2017 00:09

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yurt dışından getirilen ikinci, üçüncü elden araç devralan ya da satın alan kişilerin vergi mağduriyetlerin ortadan kaldırıldığını söyledi.

Naci Ağbal, dün ATO Congresium'da düzenlenen, CNR İMOB Ankara Mobilya Fuarını ziyaret etti. Ağbal, burada bir gazetecinin, "Yurt dışından getirilen ikinci el araçlardaki vergi mağduriyeti"ne ilişkin sorusunu yanıtladı. Bu konuyla ilgili bir düzenleme yaptıklarını anlatan Ağbal, şöyle konuştu:

"Aracı ithal eden değil, aracı ithal ettikten sonra alan normal vatandaş müracaat edecek. Diyelim ki galerici araba ithal etmiş size satmış, siz ticaret odası başkanımıza satmışsınız, o da maliye bakanına satmış, araç bu arkadaştayken de aracın aracın üzerine haciz koymuşlar. Demişler ki bu aracın özel tüketim vergisi düşük ödenmiş. Dolayısıyla diyoruz ki Recep Beye (aracın son sahibi), 'Sen eğer o aracın üzerindeki ödenmesi gereken verginin dörtte birini ödersen, o aracın üzerine soruşturma nedeniyle konulan haczi kaldıracağız. İşin özü budur." 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ağbal'dan ithal ikinci el otolar için müjde haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • OĞUZ SÜRER 31 Mart 2017 14:26 Dörtte birini niye ödesin ki? Devletin görevi o verginin en başta düşük olmasına engel olmaktır. Günahsız vatandaştan bir kuruş alamaz . Değil jk altlarından arabalarını alıyorlar. Bir de müjdeymiş.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Naci Ağbal
NACİ AĞBAL KİMDİR?

64. Hükümette Maliye Bakanı olan Naci Ağbal kimdir ve aslen nerelidir? İşte Naci Ağbal'ın özgeçmişi; 1968 Bayburt doğumulu olan Naci Ağbal 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro