eposta yazdır zoom+ zoom-

Ağaç gövdesinden çıkan iskelete bakın bu ne böyle?

Ağaç gövdesinden çıkan iskelete bakın bu ne böyle?

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde, eski bir köy evi tavanında kullanılan ardıç ağacının içinden hayvan iskeleti çıktı. Hiçbir hayvana benzemeyen iskelet, görenleri şaşkına çevirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2017 20:16 - Güncelleme: 21-09-2017 00:16

Sivas'ın  Yıldızeli ilçesinde, yaşayan 37 yaşındaki Kaya Kılıç, üç gün önce odun satışı yapan babası 67 yaşındaki  Mehmet Kılıç'a yardım etmek için  Kavaklıdere Köyü'ne gitti.

Köyde 80 yıldır var olan evin tavanında bulunan ardıç ağacı gövdesini satın alan baba- oğul, sağlamlığı ile bilinen ağaç gövdesini araçla ilçe merkezine getirdi. Ağacı yakacak odun olarak satmak için hızarla parçalara ayıran Kaya Kılıç, bu sırada ağacın gövdesinde bir cisim fark etti.Ağacın parçalanması sonucu ortaya küçük bir hayvan iskeleti çıktı. Kılıç, büyük şaşkınlık yaşadı.

HERKES BİR HAYVANA BENZETTİ

 Olayı anlatan Kaya Kılıç, "Köye gittiğimizde orada büyük bir ağaç vardı. Büyük olduğundan dolayı kesmem gerekiyordu. Birer metre kestim. Sonra parçaladım. Parçanın içerisinden ne olduğunu çözemediğimiz iskeleti buldum. Görünce ne olduğunu anlamaya çalıştım. Babama da sordum. Başkalarına da sorduk. Kimse bir şey söyleyemedi. Bazı arkadaşlarım ise kimisi 'kır tavşanı' dedi. Kimisi 'sincap' dedi. 'Sansar' diyen oldu. Kediye de benzeten oldu. Ama hiçbirine de uymuyor. Ağacın içerisinde bulunduğundan dolayı hiç hava almamış, çürümemiş. Eğer hava alsaydı çürür ve bu hale gelmezdi" dedi.

"NESLİ TÜKENMİŞSE, BİLİME KAZANDIRACAĞIM"

Bilim insanlarının kendisiyle irtibata geçmesini isteyen Kılıç, "Eğer nesli tükenmiş bir hayvan fosili ise bunu bilime kazandırmaya çalışacağım" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ağaç gövdesinden çıkan iskelete bakın bu ne böyle? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 21 Eylül 2017 09:03 yahu kedidir trafo yerine ağaç gövdesine girmiş

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro