eposta yazdır zoom+ zoom-

Afyoncu'dan İnce'nin iddialarına cevap

Afyoncu'dan İnce'nin iddialarına cevap

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendisiyle ilgili FETÖ'cü iddialarına cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-06-2018 18:25 - Güncelleme: 10-06-2018 18:25

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu, Muiharrem İnce'nin FETÖ'cü iddialarına cevap verdi. Şer odaklarının uydurma haberlerle Milli Savunma Üniversitesi'ne saldırdığını söyleyerek subay ve astsubayın görev yaptığı üniversitenin FETÖ'den temizleme maksadına yönelik çaba ve mücadelelerin devam ettiğini ifade etti.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bir televizyon kanalında katıldığı programda Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu'nun “FETÖ'cü çıktığını” iddia etmişti. İnce, “Harp Akademileri’ni kapattılar Milli Savunma Üniversitesi kurdular, rektör atadılar o da FETÖ’cü çıktı" demişti.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan Afyoncu Sabah gazetesinde yayınlanan bugünkü köşesinde Muharrem İnce'nin hakkındaki iddialarına cevap verdi.

Afyoncu, “Askeri okullardaki FETÖ'cü yapılanma Milli Savunma Üniversitesi'nin kurulması üzerine sekteye uğradı ve kuruluşundan bu yana iki yıl bile geçmeden büyük ölçüde çökertildi. Sistemin tekrar canlandırılmasının ardından kahraman ordumuzda görev yapmaya aday 10 binden fazla öğrenci şu anda üniversitemizde eğitim görüyor. Yeni yapılanmanın ardından başlatılan çalışmalar sadece eğitim ile sınırlı kalmadı. FETÖ'nün ordumuza verdiği zararları ortadan tamamen kaldırabilmek maksadıyla gayet hızlı şekilde hareket edildi ve ilk mezunlar verildi. Önceki yıllarda olduğu gibi üniversite bitirmiş gençlerin arasından seçilerek Milli Savunma Üniversitesi'nde yetiştirilen bin 11 subay ile bin 686 astsubay birliklerine katılıp şanlı ordumuzda hizmet etmeye başladılar.” şeklinde yazdı.

“Kurulan bu yeni sistemle kahraman ordumuza subay ve astsubaylar kazandırılırken ‘şer cephesi’ de uydurma, aslı astarı olmayan haberlerle Milli Savunma Üniversitesi'ni hedef gösterme faaliyetine girişti.” diye yazan Afyoncu sözlerine şöyle devam etti, “Binlerce subay ve astsubayın görev yaptığı üniversitemizi FETÖ'den temizleme maksadına yönelik çabamız biraz daha zaman alacak ve mücadelemiz bütün bu engellemelere rağmen hiç durmadan devam edecektir.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Afyoncu'dan İnce'nin iddialarına cevap haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • abcd 12 Haziran 2018 05:28 İnsan kendini bu kadar nasıl rezil kepaze edebilir İnce. Salla salla da biraz usturuklu salla, yalanın anında suratına vurulmasın.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro