eposta yazdır zoom+ zoom-

Afganistan'da ABD uçağı düştü

Afganistan'da ABD uçağı düştü

Afganistan'ın Celalabad kentinde bir ABD savaş uçağının düştüğü bildiriliyor. AFP haber ajansına konuşan ABD'li bir yetkili, olayda 11 kişinin öldüğünü söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-10-2015 03:17 - Güncelleme: 22-10-2015 05:00

Fotoğraf - Arşiv: Afganistan'da operasyon yapan İngiliz savaş uçakları

Afganistan'ın Celalabad kentinde bir ABD savaş uçağının düştüğü bildiriliyor.

AFP haber ajansına konuşan ABD'li bir yetkili, olayda 11 kişinin öldüğünü söyledi.

C-130 model uçağın askeri teçhizat taşıdığını ifade eden yetkili, uçağın düşma anında herhangi bir düşman ateşi tespit edilmediğini ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Uçakta 5 ABD askeri çalışanın yanı sıra ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon kapsamında sözleşmeli olarak çalışan sivillerin de bulunduğu bildirildi.

Fotoğraf - Arşiv: Celalabad kentinden bir görüntü

Taliban Pazartesi günü Afganistan'ın kuzeydoğusundaki 300 bin nüfuslu Kunduz kentini ele geçirmiş; bunun üzerine NATO birliklerinin desteklediği Afgan güçleri kenti geri almak için kapsamlı bir operasyon başlatmıştı.

Afgan yetkililer, ülkenin kuzeyindeki Kunduz kentindeki kilit alanları Taliban'ın elinden geri aldıklarını söylemiş; Taliban ise kentin büyük bölümünü elinde tuttuğunu belirtmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Afganistan'da ABD uçağı düştü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro