eposta yazdır zoom+ zoom-

Adnan Oktar'ın 15 Temmuz gecesi söylediği söze bakın!

Adnan Oktar'ın 15 Temmuz gecesi söylediği söze bakın!

Adnan Oktar soruşturmasında yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Oktar'ın polis ve yargıdaki sorgusuna ulaştı. Selvi, Oktar'ın 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin ilk saatlerinde ne söylediğini yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-07-2018 07:45 - Güncelleme: 23-07-2018 07:45

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "‘Tayyip’i asarlar şimdi’ diyen kimdi?" başlıklı bugünkü yazısında 30'u aşkı suçlama yöneltilen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyona ilişkin şaşırtıcı ayrıntılar aktardı.

"TESETTÜR İÇİN BİKİNİ KAPALILIĞI YETER"
Selvi Oktar'ın polisteki sorgusundaki açıklamalarına yer verdi. Oktar'ın ”Tesettür için bikini kapalılığı yeter. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de bu geçiyor” dediğini hatırlatan yazar, bu grubun sadece şarabı haram kıldığını, diğer içkileri ise helal kıldığını yazdı.

5 vakit namazı 2 vakte indirdiğine dikkati çeken Selvi, Oktar'ın müritlerinin nasıl namaz kıldığını böyle anlatıyor: "Tekbir getirdikten sonra üç defa,”Allah Kerim, Allah Kerim, Allah Kerim” dedikten sonra secdeye gidip, namazı bitirmişler."

Selvi, ayrıca FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili şaşırtan bir ayrıntıyı paylaştı.

O GECENİN GERÇEK HİKÂYESİ
"(...)Bir de 15 Temmuz’da darbeyi önledikleri iddiası. Adnan Oktar grubu 15 Temmuz’dan sonra hızla bu iddiayı devreye soktular. O gece A9 kanalında yaptıkları darbe karşıtı yayınları delil olarak gösterdiler. 16 Temmuz’da ise FETÖcüler gibi, kediciklerine, “Meydanlara çıkın, Türk bayrağı ile fotoğraf çektirip, sosyal medyadan yayınlayın” talimatı veriyor. Adnan Oktar sorgusu sırasında bu iddiayı dile getiriyor. Ama gece harekâtın ilk başlarında,”Tayyip’i asarlar şimdi” dediği hatırlatılıyor."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adnan Oktar'ın 15 Temmuz gecesi söylediği söze bakın! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • kundemacı 23 Temmuz 2018 13:15 Asarlar demiş. Darbe giri mi başarılı olsa olacak olan oydu. "Ne istedilerde vermedik." Kesinlikle hiç bir şey yapmazdılar. Darbe girişi sırasında bir milletvekili dahi ölmedi. Yetkililere hiç bir şey olmadı.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Adnan Oktar
ADNAN OKTAR KİMDİR?

Kedicikleri ile bilinen Adnan Oktay kimdir aslen nerelidir? 1956 yılında Ankara'da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar orada yaşadı. İslam ahlakına olan bağlılığı lise yılları boyunca çok güçlendi. Bu dönemde büyük

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro