eposta yazdır zoom+ zoom-

Adnan Oktar'a dev operasyon! Şok suçlamalar

Adnan Oktar'a dev operasyon! Şok suçlamalar

İSTANBUL merkezli 4 ilde Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 235 kişiye operasyon yapıldı. Adnan Oktar kaçmaya çalışırken Çengelköy'deki evinde gözaltına alındı. Kedicikler ile birlikte çok sayıda kişi gözaltında.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-07-2018 07:46 - Güncelleme: 11-07-2018 11:51

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonda gözaltı sayısı 79'u buldu. Adnan Oktar'ın evinden silah, mermi, çelik yelek ve zırhlı araç çıktı. Operasyonun kara para soruşturmasıyla başladığı ortaya çıktı.

İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla'daki operasyonlarda gözaltı kararı verilenlerden 106'sının kadın olduğu öğrenildi. İstanbul'da 22 ilçede 115 adres, Ankara'da 2 ilçede 3 adres ve Muğla ile Antalya'da 1'er adrese baskın yapıldığı öğrenildi. Yaşları 11 ile 40 arasında değişen çok sayıda şikayetçi olduğu belirtildi. Operasyonda gözaltına alınanlar, sağlık kontrollerinin ardından emniyet müdürlüğüne getirildi.

BÜTÜN MAL VARLIKLARINA EL KONULDU, ŞİRKETLERİNE KAYYUM ATANDI: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine, Sulh Ceza Hakimliği'nce şüphelilerin mal varlıklarına el konulmasına hükmedildi.  Hakimlik, ayrıca arama yapılan yerlerde ele geçirilen kıymetli her türlü mal ve eşya hakkında da kazanç müsaderesine tabi olabileceği gerekçesiyle el koyma kararı verdi.  Bu arada, emniyet kaynakları da şüphelilerin şirket, vakıf ve derneklerine kayyum atandığını bildirdi.

ADNAN OKTAR KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI : İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada ''235 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş olup İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından örgüt lideri Adnan Oktar kaçmaya çalışırken yakalanmıştır. Şüphelilerin yakalanma işlemleri devam etmektedir'' denildi.

Edinilen bilgiye göre; polis ekipleri Oktar’ı gözaltına almak için Üsküdar’daki evine operasyon düzenledi. Polis ekiplerinin geldiğini fark eden Oktar’ın aracına bindiği ve hızla bölgeden uzaklaşmaya çalıştığı öğrenildi.

POLİS TAKİP ETTİ: Oktar’ın Üsküdar’dan TEM otoyoluna bağlanıp kaçtığı, polis ekiplerinin de anbean takip ettiği öğrenildi. Kovalamacanın Sarıyer’de son bulduğu ve polislerin Oktar’ı burada aracının önünü keserek gözaltına aldığı öğrenildi.

ADNAN OKTAR VE KORUMALARI GÖZALTINA ALINIRKEN DİRENDİ
İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alan Adnan Oktar ile korumalarının da polise direndikleri öğrenildi. Bölgeye özel harekat polisleri gönderildi. Saat 08:35 sıralarında Adnan Oktar da kelepçelenip gözaltına alındı. Adnan Oktar'ın canlı yayınlarını yapan A9 TV'ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendi.

"İNGİLİZLER'İN OYUNU" DEDİ : İlk açıklamasını yapan Adnan Oktar, şu ifadeleri kullandı: "Sayın Cumhurbaşkanımı buradan bilgilendiriyorum şu anda yine İngiliz derin devletinin bir komplosuyla karşı karşıyayız Adnan Oktar Bey’in ve arkadaşlarının bulunduğu evlere polis baskını oluyor komplolara karşı müdahalesini istirham ediyorum. "

İŞTE OKTAR'YA YÖNELTİLEN SAYISIZ SUÇLAMALAR: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Adnan Oktar ve grubuna yönelik, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit, cebir, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğinin ihlali, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarından soruşturma başlatıldı.

KÜÇÜK ÇOCUKLARA TACİZ İDDİASI

Suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, inanç istismarı ve küçük çocuklara taciz iddiaları yer alıyor. Emniyet'ten yapılan açıklamada da ''Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik 235 şüpheli hakkında operasyon başlatılmıştır'' denildi.

SİLAHLAR, ÇELİK YELEK VE ZIRHLI ARAÇ ELE GEÇİRİLDİ
Çengelköy'deku Adnan Oktar'a yönelik evden zırhlı bir araç çıkması şaşırttı. Evde çok sayıda silah ve çelik yelek de bulundu.

ADNAN OKTAR'A YÖNELİK SUÇLAMALAR : İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

2 kedicik kaçtı Tülay Kumaşçı gözaltında mı? +18'lik çıplak fotoğrafları ile...

Adnan Oktar'ın kedicikleri böyle gözaltına alındı operasyondan kareler

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adnan Oktar'a dev operasyon! Şok suçlamalar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR61 YORUM
  • MURAT USLU 11 Temmuz 2018 17:59 A9 adlı TV 'de adeta canlı gazino kuran BU ŞAHIS KİM ?,DİNİ PROGRAM ADI ALTINDA DANSÖZ PARTİLERİ DÜZENLEYEN BU ŞAHSIN GERÇEK AMACI NEDİR ? YAŞADIĞI O LÜKS HAYATIN DEĞİRMENİN SUYU NERDEN GELİYOR ? ilişkide bulunduğu iç ve dış MİHRAKLAR NEDİR ? TÜMÜ AÇIĞA ÇIKIP DEŞİFRE OLSUN VE DEVLET HAKKINDAN GELSİN BU ŞARLATANIN ve ŞÜREKASININ inşaallah

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Adnan Oktar
ADNAN OKTAR KİMDİR?

Kedicikleri ile bilinen Adnan Oktay kimdir aslen nerelidir? 1956 yılında Ankara'da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar orada yaşadı. İslam ahlakına olan bağlılığı lise yılları boyunca çok güçlendi. Bu dönemde büyük

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro