eposta yazdır zoom+ zoom-

Adnan Hoca 'paranoid şizofren' raporunu kullanacak mı? İşte cevabı

Adnan Hoca 'paranoid şizofren' raporunu kullanacak mı? İşte cevabı

Adnan Oktar'ın 235 kişiyle birlikte gözaltına alınmasının ardından ilki 1983 yılında olmak üzere birçok hastaneden 'paranoid şizofren" raporu aldığı ortaya çıkmıştı. Adnan Hoca o raporlarla serbest kalabilir mi? Avukatı Atanur Demir açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2018 08:52 - Güncelleme: 12-07-2018 08:52

ADNAN Hoca olarak bilinen ve hepsi birbirinden ağır 31 ayrı suçtan gözaltına alınan Adnan Oktar'ın GATA dahil 6 değişik hastaneden ‘‘paranoid şizofreni’’ hastası olduğu ve "cezai ehliyetinin bulunmadığı" raporu aldığı ortaya çıkmıştı. Adnan Oktar'ın avukatı Atanur Demir, Oktar'ın yeni bir paranoid şizofreni raporu alıp almayacağı sorusuna cevap verdi. 

1983 YILINDAN RAPORU VAR... Adnan Oktar'a en ağır akıl sağlığı hastalığı olarak bilinen 'paranoid şizofren' raporunu ilk olarak Şişli Etfal Hastanesi 1983 yılında vermiş. 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi de aynı raporu erirken askerlik yapmayan Adnan Oktar'a GATA ve Adli Tıp'ın hazırladığı çürük raporunda da 'paranoid şizofren' tanısı konulmuş. Gözaltına alınmasının ardından Oktar'ın cezai ehliyeti olmadığı için serbest kalacağı iddia edilmişti. 

ŞU ANDA GÜNDEMEMİZDE DEĞİL... Adnan Oktar'la görüşen avukatı Atanur Demir, akıl sağlığının yerinde olmadığı yolundaki raporların hatırlatılıp, savunmada bunu kullanıp kullanmayacakları sorusuna cevap verdi: "Akıl sağlığının yerinde olup olmaması ile ilgili mesele Adli Tıp tarafından verilecek bir raporla sabit olur. Bu cezasızlık sebebidir. Ancak gündemimizle böyle bir konu söz konusu değil. İleriki aşamada biz hukukçu olarak bunu değerlendiririz. Onunla ilgili bizim gözlemimiz önemli, müvekkilin talebi önemli, mahkemenin gözlemi, yargı makamlarını gözlemi önemli şuan gündemimizde savunma olarak böyle bir düşüncemiz yok" dedi.

Bomba iddia! 'Adnan Oktar tutuklanamaz, çünkü...'

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adnan Hoca 'paranoid şizofren' raporunu kullanacak mı? İşte cevabı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Adnan Oktar
ADNAN OKTAR KİMDİR?

Kedicikleri ile bilinen Adnan Oktay kimdir aslen nerelidir? 1956 yılında Ankara'da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar orada yaşadı. İslam ahlakına olan bağlılığı lise yılları boyunca çok güçlendi. Bu dönemde büyük

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro