Aden'de bombalı araçla saldırı: 4 ölü

Aden’de Birleşik Arap Emirlikleri'nin kontrolündeki güvenlik merkezinin mutfağına bombalı araçla saldırı düzenlendi. 2 mutfak çalışanı ve sokaktan geçen bir vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıda, intihar saldırısını yapan kişi de öldü. Patlamanın binada büyük hasar meydana getirdiği ve patlama sesinin şehrin her tarafından duyulduğu ifade edildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Geçen ay Aden’de terörle mücadele merkezine yapılan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı DEAŞ üstlenmişti. Suudi Arabistan liderliğinde Yemen’deki Husilere karşı oluşturulan Arap Koalisyonu'nda yer alan Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) Güney Yemen’de meşru hükümetin kontrolü dışında güvenlik güçleri oluşturduğu, patlamanın meydana geldiği merkezin de BAE’nin kontrolünde bulunduğu belirtildi. Son 3 yılda Yemen’de 36 bombalı araç saldırısı düzenlendi.

  • Güncel 13 Mart 2018 13:02
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Aden'de bombalı araçla saldırı: 4 ölü videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro