eposta yazdır zoom+ zoom-

Adaylığını açıklayan Bekaroğlu'na şok tepki

Adaylığını açıklayan Bekaroğlu'na şok tepki

Eski milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Başbakanın memleketi Rize'den belediye başkan adayı olarak aktif siyasete geri döndü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-01-2014 16:42 - Güncelleme: 21-10-2015 08:48

Eski Rize Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu'nun Saadet Partisi'nden Rize Belediye başkan adaylığını açıkladığı miting sırasında, Ü.Y. adlı bir kişi, "Başbakan'ı kimse yıkamaz, Bekaroğlu git buradan" diye bağırınca, gergin anlar yaşandı.

Bekaroğlu, konuşmasını sürdürdüğü sırada adının Ü.Y. olduğu öğrenilen bir kişi motosikleti ile alana geldi, "Başbakan'ın memleketinde konuşma yapıyorlar, yalandan konuşmayın. Başbakan'ı kimse yıkamaz, Bekaroğlu git buradan" diye bağırdı. Kalabalığın üzerine yürüdüğü protestocu, polis tarafından gözaltına alınarak polis aracına götürüldü. Bu sırada protestocuya tepki gösteren grupla polis arasında tartışma yaşandı.

"BİZ RİZE'Yİ KONUYMAYA GELDİK"

Protestocunun gözaltına alınmasından sonra konuşmasını tamamlayan Bekaroğlu, yaşanan olayla ilgili gazetecilerin sorusunu cevaplarken şunları söyledi: "Başbakan'ın memleketi ama biz de bu memleketin insanıyız. Başbakan da gelecek herkes de gelecek. Kim ne yaptı bilmiyorum ama bir acizliktir. Öncelikle Başbakan'a hakaret etmiştir, bize değil. Bizim Başbakan'la bir sorunumuz yok. Rize'nin başbakan çıkarması güzel bir şeydir. Başbakan'la problemimiz yok. Ben kimseye hakaret etmedim, sövmedim, sövmem de. Biz Rize'yi konuşmaya geldik."

Daha önce Has Parti'de genel başkan yardımcılığı yapan Bekaroğlu, bağımsız oluşum olarak adlandırdığı bir yapı ile Saadet Partisi çatısı altında Rize Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

BEKAROĞLU FAZİLET'TEN AYRILMIŞTI

Fazilet Partisi’nden Rize milletvekili seçilen ve uzun dönem Saadet Partisi’nde genel başkan yardımcılığı görevi yürüten Bekaroğlu, daha sonra HAS Parti’de genel başkan yardımcısı olarak siyaset yapmıştı. Bekaroğlu, Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye geçişinden dolayı sert bir şekilde eleştirmesi ile gündem olmuştu. BTP ile yakınlığı ile adından söz ettiren ve Halkların Demokratik Kongresi’nin oluşumunda rol oynayan Bekaroğlu, bunun ardından aktif siyasete ara verdi.
Bekaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Rize’den belediye başkan adaylığını açıklayarak aktif siyasete geri döndü. Bir süreden çeşitli partilerin taleplerini yanıtsız bırakan Bekaroğlu, bağımsız oluşum olarak adlandırdığı bir yapı ile Sadet Partisi çatısı altında Rize Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adaylığını açıklayan Bekaroğlu'na şok tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR38 YORUM
  • abdullah fatih 28 Şubat 2014 17:26 yanlıştan dönmekte bir erdemdir,ne güzel saadette hizmet etmeye devam etmek keşke tayyip te aynı erdemi gösterebilse ....

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro