eposta yazdır zoom+ zoom-

Adana'da bulvarın adını vatandaş değiştirdi

Adana'da bulvarın adını vatandaş değiştirdi

Adana'da FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar Kenan Evren Bulvarı'nın adını 15 Temmuz Şehitleri Bulvarı olarak değiştirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-08-2016 20:53 - Güncelleme: 02-08-2016 20:53

'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren bazı vatandaşlar, "Kenan Evren Bulvarı" yazılı tabelaların üstüne "15 Temmuz Şehitleri Bulvarı" yazıları yapıştırdı.

Bazı Adanalılar, FETÖ'nün darbe girişimine tepkilerini, kentin en işlek bulvarlarından merkez Çukurova ilçesindeki Kenan Evren Bulvarı'nda gerçekleştirdikleri eylem ile gösterdi. Vatandaşlar, bulvarın giriş ve çıkışlarındaki tabelalara kırmızı ve beyaz renkte "15 Temmuz Şehitleri Bulvarı" yazısı yapıştırdı. Ay ve yıldızın da bulunduğu yapıştırmalarda "Halk iradesi" yazısı da yer aldı.

Bulvarda hediyelik eşya satışı yapan ve Kıbrıs Gazisi olduğunu belirten Bedrettin Kaya, yaptığı açıklamada, ülkenin kolay kazanılmadığını ve tabela değişikliğini olumlu bulduğunu söyledi. Ülkedeki birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Kaya, "Mühim olan birlikteliği sağlamak. Hiçbir olumsuz düşünceyle bir yere varamayız." dedi.

Tabela değişikliğinin güzel bir örnek olduğunu dile getiren Kaya, "Bu ülke için çok şehit verdik. Darbecilerin isimlerinin bu ülkeden silinmesi lazım. Umarım bir daha böyle bir teşebbüste bulunulmaz. Belediye yetkilileri de en sonunda bunun daha doğru bir durum olduğunu düşünecektir. Alınacak kararla bu değiştirilecektir. Halk neyi istiyorsa o olur. Doğrusu da budur." ifadelerini kullandı.

Bulvar üzerindeki iş yerinde 15 yıldır esnaflık yapan İlhan Aktürk ise değişikliği olumlu bulduğunu belirterek, "En azından böylece darbecilerin ismi silinmiş olur. Biz bu vatanı kimseye vermeyiz. Canımızla kanımızla savunmaya devam edeceğiz." dedi. Öte yandan Adana Büyükşehir Belediyesince bulvarın isminin değiştirilmesine ilişkin bir karar alınmadığı öğrenildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Adana'da bulvarın adını vatandaş değiştirdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • zATALİ 02 Ağustos 2016 22:58 DEMOKRASİ YUNANCA KELİMEE ,DİKKAT HERYERİ YUNANLA DOLDURMAYIN

    CEVAP YAZ 71 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro