eposta yazdır zoom+ zoom-

Adalet Bakanı açıkladı: O karardan vazgeçtik!

Adalet Bakanı açıkladı: O karardan vazgeçtik!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cezaevlerinin dış güvenliğinin jandarmadan alınarak Adalet Bakanlığı'na verilmesi kararından vazgeçtiklerini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-02-2017 11:55 - Güncelleme: 17-02-2017 11:55

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Göynük'te düzenlenen Ceza İnfaz Kurumlarında İnfaz İyileştirilmesi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ceza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanun Tasarısı’na göre, cezaevlerini dış koruma görevi Jandarmadan alınacak ve dış koruma görevi, halen iç koruma görevini üstlenen Adalet Bakanlığı’na devredilecekti.

O KARARDAN VAZGEÇTİK

Devir sürecinin 5 yılda tamamlanması beklenirken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cezaevlerinin dış güvenliğinin jandarmadan alınarak Adalet Bakanlığı'na verilmesi kararından vazgeçtik." açıklamasında bulundu. Net bir şekilde ifade etmek isterim ki CİK çalışan personelimizin hepsi büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini yerine getiriyorlar. Belki medya, belki toplum burada çalışma yapanların, yaptıkları fedakarlığın, yaptıkları büyük vazifenin ve yaptıkları iyi şeylerin yeterince farkında olmayabilirler.

ÇALIŞMALAR AKAMETE UĞRADI

Ama biz Bakanlık olarak sizlerin ne kadar büyük bir iş yaptığınızın farkındayız. O nedenle önümüzdeki dönemde CİK ilgili yeni bir yasal düzenlemeyi Bakanlar Kurulu’na oradan da TBMM’ne sevk etmeyi planlıyoruz. Daha önce bildiğiniz üzere cezaevleri dış güvenliğinin jandarmadan alınıp, Adalet Bakanlığı’na verilmesi ve bu kapsamda bazı düzenlemelerin yapılmasına dair çalışmalarımız vardı. Ancak bu çalışmalar akamete uğradı.

İHTİYACIMIZ OLAN DÜZENLEMELERİ YAPACAĞIZ

Yeni dönemde hükümetimizle yaptığımız istişareler doğrultusunda cezaevlerinin dış güvenliğinin İçişleri Bakanlığı’nda dolayısı ile jandarmada kalması konusunda bir karara vardık. Bu nedenle dış güvenliğin Adalet Bakanlığı’na alınması kararımızdan vazgeçtik. Ancak bu dış güvenlik ile ilgili yasanın içerisinde yer alan diğer hükümlerin ve bunun yanında ihtiyacımız olan diğer bazı düzenlemelerin hayata geçirilmesinden vazgeçmedik. CTE Genel Müdürlüğü ve Kanunlar Genel Müdürlüğü’ne bu konuda son hazırlıkların yapılması talimatı verilmiştir. Önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulumuza bu konudaki nihai çalışmamızı arz edeceğimizi ve bu kapsamda bazı önemli düzenlemeler yapacağımızı buradan ifade etmek istiyorum.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Adalet Bakanı açıkladı: O karardan vazgeçtik! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • bir basit vatandaş 17 Şubat 2017 12:32 İyi düşünülüp, incelenmeden verilen aceleci karaların Ülkeyi ne kadar kötü durumlara düşürdüğünü gördüler demek ki. Ülkenin kaybedecek zamanı yok diye, acel acele alınan kararlar faydadan ziyade zararlı oldular. Kötü bir karar almaktansa, iyi düşünülüp, incelenip, tartışarak alınan kararlar zaman kaybı değil, zaman kazanmak oluyor.

    CEVAP YAZ 1 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro