eposta yazdır zoom+ zoom-

Acun'dan meraklandıran ziyaret

Acun'dan meraklandıran ziyaret

Acun Ilıcalı'nın Star TV'ye kesilen rekor cezanın ardından soluğu RTÜK'te aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-12-2013 15:01 - Güncelleme: 17-10-2015 03:16

Acun Ilıcalı, Star TV'de "Yetenek Sizsiniz Türkiye" programındaki erotik dans gösterisi nedeniyle Star TV'ye kesilen rekor cezanın ardından bugün şu sıralarda RTÜK'te bazı üst kurul üyelerini ziyaret ediyor. 

Star Tv'de yayınlanan Yetenek Sizsiniz yarışmasının 3 Kasım'da yayınlanan bölümünde, iki yarışmacının kucak dansı yaptığı erotik gösteri, mozaiklenerek yayınlanmıştı. Acun Ilıcalı, tekrarlattığı dansı izlerken bir ara gözlerini kapatmıştı. Hülya Avşar ise X butonuna basmıştı.


RTÜK'E MERAK UYANDIRAN ZİYARET 

Programındaki bu sahne, RTÜK'ün Üst Kurul toplantısında değerlendirildi. 6112 Sayılı Radyo Ve Televizyonların Kuruluşu ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunla Getirilen, Ticari İletişim, Tele Alışveriş, Ürün Yerleştirme, Program Destekleme ve Yayın Hizmet İlkelerine İlişkin Hükümler içinde yer alan "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz" maddesi çerçevesinde Star TV'ye ceza kesilmesi yönünde karar alındı.

Kurul tarihinin rekor cezası kesildi RTÜK'ün yasa gereği, reklam gelirlerinin yüzde 1 - 3'ü arasında para cezası kesme yetkisi bulunuyor. Toplantıda, bazı üyeler yüzde 3 oranının uygulanmasını istedi. Değerlendirmelerin sonucunda yüzde 2 oranında ceza kesilmesi kararı alındı. Bu oran RTÜK tarafından ilk kez uygulandı. Böylece Star TV'ye yaklaşık bir milyon 100 bin lira para cezası kesildi. Bu gelişmenin ardından Acun Ilıcalı'nın bugün öğleden sonra RTÜK binasına giderek, bazı üst kurul üyelerine ziyarette bulunması dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Acun'dan meraklandıran ziyaret haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • tahir 09 Aralık 2013 23:00 yahu be kardeşim sendeki para rtük ü yerinden sallar ayıp be kardeşim,gidip orada bide miyavlıyor musun. öyle yada böyle ödeyeceksiniz bari kendini rezil etme yap bir delikanlılıkta bu millette azda olsa biraz sana saygı duysun.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Acun Ilıcalı
ACUN ILICALI KİMDİR?

Ali Acun Ilıcalı Edirne doğumlu olsa da aslen Erzurumludur. 29 Mayıs 1969 yılında doğan Acun Ilıcalı'nın eşleri kimdir, ilk karısı ve son eşi Şeyma Subaşı ile çocukları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Acun Ilıcalı'nın yaşamından kesitlerle

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro