eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdurrahman Dilipak yazdı FETÖ'cüler yine tarih verdi

Abdurrahman Dilipak yazdı FETÖ'cüler yine tarih verdi

Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında FETÖ'cülerin '26 Aralık'ı bekleyin' diye fısıldaştığını iddia etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-12-2016 11:34 - Güncelleme: 14-12-2016 11:34

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'nün yeni bir kalkışma yapacağı endişesi geçmedi.

FETÖ paranoyasının tavan yaptığı şu günlerde sosyal medyada dolaşan söylentiyi Dilipak ciddiye aldı ve köşesine taşıdı.

Gündemden düşmeyen FETÖ tehlikesi hakkında çılgın bir iddiayı Dilipak "Ah bu FETÖ'cüler!" başlıklı yazısında okurlarına böyle duyurdu:

YENİ BİR TEZGAHIN PEŞİNDELER

"Yine bunlar yeni bir tezgahın peşindeler. “26 Aralık’ı bekleyin” diye fısıldaşıyorlar.. Her seferinde yeni bir tarih, yeni bir iddia, yeni bir umut. Medyumlar ordusu hazır kıta, hemen harekete geçiyor.

Farkında mısınız ablalara hâlâ tam olarak dokunulmadı. Kadınlarda aidiyet duygusu daha yüksek.. Ablalar ezoterizme daha yakın. Daha çok hipnotik etki altında kalıyorlar.. Cemaat bu anlamda sosyal media ve ablaları kullanmaya devam ediyor.. İstihbarat kanalları da “çenesi düşük” kadınların üzerinden aslında bol bol istihbarat topluyor olmalılar. Hem de sadece MİT değil, herkes.. Ablalar herkes için açık istihbarat alanı. "

"DEVLET DE ÖRGÜT DE SON KOZLARI KULLANMADI"

FETÖ'cülerin sosyal medyadaki söylemlerinin kendilerine olan öfkeyi büyüttüğüne dikkat çeken yazar, yazısını böyle tamamlıyor:

"Madem onlar hep yeni tarihler veriyorlar, ben de tarih vereyim, nisandan sonra görürsünüz gününüzü. Bekleyin ve görün..

FETÖ’cüler de yorulmaya başladılar.. Kendi aralarındaki network eskisi kadar iyi işlemiyor. Şimdi Kur’an Halkaları ya da ev sohbetleri-misafirlik gibi yöntemlerle sınırlı bir haberleşme çabasındalar. Kitaplar çöpe gitti. FETÖ’ye lanet ediyorlar ama, dillerinin ucu ile.. Rüyalarla idare ediyorlar.. Hepsi Erdoğancı kesildi dışa karşı..

Siyaset, bürokrasi, sermaye çevrelerinde bazı önemli abilere dokunulmamış olmasından güç, cür’et ve cesaret alıyorlar hâlâ.. Biraz da onlardan korkuyorlar.. Kimileri de devlet ve örgüt arasında sıkışmış vaziyette. Her ikisinden de korkuyor.. Hangisine sığınsa, öbür tarafın kendilerinden intikam almasından kaygı duyuyor..

Devlet de örgüt de ellerindeki son kozları henüz kullanmadı. 2017’ye şimşek gibi gireceğiz.. Hareketli, sıcak günler yaşayacağız.. Bana sorarsanız gelişmeler, fırtınalı bir günde, çalkantılı bir denizde doğru yönde, ileri doğru.."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Abdurrahman Dilipak yazdı FETÖ'cüler yine tarih verdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • peçete ile istek 15 Aralık 2016 09:08 benim de onlara tavsiyem "bekledim de gelmedin, hiç mi beni sevmedin" adlı şarkıyı bol bol dinlemeleri...hocalarının sümüklü peçetesine istek yazıp göndersinler :)

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Abdurrahman Dilipak
ABDURRAHMAN DİLİPAK KİMDİR?

Yeni Akit Gazetesi'nin yazarı olan Abdurrahman Dilipak, 1969 da Konya İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap ve Fars Filolojis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro