eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdüllatif Şener'in adaylık kararı

Abdüllatif Şener'in adaylık kararı

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener Sivas'tan bağımsız aday oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-04-2011 15:12 - Güncelleme: 16-10-2015 05:36

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener Sivas'tan bağımsız aday oldu.

Aday listelerinin YSK'ya teslim edilmesine az bir zaman kala merak edilen isimlerin akibetleri netleşiyor.

Demokrat Parti (DP) ve Saadet Partisi (SP) ile seçim ittifakı görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine Şener, kendi yol haritasını çizdi. Şener memleketi Sivas'tan bağımsız aday olarak TBMM'ye girmeye çalışacak. Şener, SP çatısı altında seçime girilmesi görüşünü savunuyordu.

SONUÇ ALINAMAYACAĞINI ANLAYINCA

TP Genel Başkanı Şener, CNN Türk canlı yayınında neden bağımsız aday olarak seçime girdiğini şu sözlerle anlattı:

"İttifak çabaları her zaman olumlu olarak neticelenmiyor. Biz de iyi niyetle böyle bir girişim başlatmıştık. Sonuç alınamayacağını anlayınca arkadaşlarla Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olmam gerektiğine karar verdik. Ben de bağımsız aday olmaya karar verdim."

Şener, 2007 seçimleri öncesi AK Parti ile görüş ayrılığına düşmüş ve sonrasında istifa ederek Türkiye Partisi'ni kurmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Abdüllatif Şener
ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?

Abdüllatif Şener CHP adayı olacak mı? Bugünlerde gündem bu. Cuma günü CHP adayı belli olunca Şener merakı da giderilmiş olacak. Peki Abdüllatif Şener ismi neden gündeme geldi? Abdüllatif Şener aslen nereli, Ale

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro