eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdüllatif Şener öğrenci oldu

Abdüllatif Şener öğrenci oldu

Eski Maliye Bakanı ve Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Cambridge Üniversitesi'nde eğitim görüyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-05-2012 04:57 - Güncelleme: 27-10-2015 20:22

Seçim sonrası siyaset sahnesinden uzaklaşan Şener, Cambridge'de ortaya çıktı. Abdüllatif Şener geçen Pazar günü Cambridge Üniversitesi'nde düzenlenen Alevilik konulu toplantının dinleyicileri arasında yer aldı.

AK Parti'nin kuruluşunda ve ilk iktidarında maliye kakanlığı yapan, daha sonra partiden ayrılarak Türkiye Partisi'ni kuran Abdüllatif Şener, son seçimlerde Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olmuş fakat seçilememişti.

Toplantı sonrası İngiltere Alevilik Merkezi ve Cemevi (İAKMC) Başkanı İsrafil Erbil ve etkinliğe katılan Alevilerle sohbet eden Şener, altı aylık bir kurs için Cambridge'te bulunduğu belirtti.

ETKİNLİKTE ALEVİLİK TANITILDI

Cambridge Üniversitesi'nde düzenlenen Alevilik konulu bir toplantıda, Türkiye Aleviliği anlatıldı, semah dönülüp, deyişler söylendi.

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi'nin üniversitelerle gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Cambridge Üniversitesinde düzenlenen etkinlikte Alevilik anlatıldı.

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi gençlik kolları tarafından düzenlenen toplantı Melek Tezcan ve Ali Tezcan kardeşlerin bağlama eşliğinde söyledikleri deyişlerle başladı. 

Toplantıda, "Alevilik nedir?", "Alevilik ve Üniversiteler", "Üniversiteler arasında Alevi Network" şeklinde üç başlık ele alındı.

Öğretim üyesi Semih Savaşal ve İAKMC Başkanı İsrafil Erbil, Aleviliği genel olarak anlattı. Etkinlik, sunumlardan sonra Nefes müzik grubu ve Hüseyin Kaplan'ın söyledikleri deyişler ve semah dönülerek son buldu. Üniversite dışında gençler tarafından dağıtılan "Alevism" isimli kitapçık dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Abdüllatif Şener
ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?

Abdüllatif Şener CHP adayı olacak mı? Bugünlerde gündem bu. Cuma günü CHP adayı belli olunca Şener merakı da giderilmiş olacak. Peki Abdüllatif Şener ismi neden gündeme geldi? Abdüllatif Şener aslen nereli, Ale

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro