eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdüllatif Şener: Erdoğan, unvanlarını bana borçludur

Abdüllatif Şener: Erdoğan, unvanlarını bana borçludur

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bana hiçbir unvan kazandırmamıştır; ancak Erdoğan bütün aldığı ünvanları bana borçludur" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-05-2018 14:01 - Güncelleme: 28-05-2018 14:01

CHP Konya İl Başkanlığı'nda milletvekili aday tanıtım toplantısına katılan Abdüllatif Şener, 16 yıllık iktidarın artık yorulduğunu ve ülkeye zarar verdiğini söyledi.

Şener, şöyle konuştu:

"16 yıllık bir iktidar döneminin ardından, iktidarın ve Sayın Genel Başkanının çok yorulmuş ve artık ülkeye zarar veren bir nitelikle ve vasıfta siyaset yapmaya devam ettiğini görüyoruz. Bunca yorgunluk, peşinden hiddeti getirmekte ve sürekli olarak her konuştuğunda ülkeye zarar veren bir iktidar partisi genel başkanı vardır. Bu yapı sürdürülebilir değildir. 81 milyon insanımız böylesine bir zulme tahammül edemez. Onun için 24 Haziran seçimleri Türkiye'nin iktidarı yenileyeceği, tıkanan Türkiye'nin önünün açılacağı, Türkiye'nin yeni ufuklara CHP ile açılacağı bir dönem olacaktır."

'CUMHURBAŞKANI BÜTÜN UNVANLARINI BANA BORÇLUDUR'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine hiçbir unvan kazandırmadığını, Erdoğan'ın bütün unvanlarını kendisine borçlu olduğunu ileri süren Şener, şunları söyledi:

"Attığım iki tweet nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim gerekçesiyle hakkımda 4,5 yıl hapis isteniyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bana 'Sus' diyor. Sayın Cumhurbaşkanım niye susayım? Ben konuştukça size doğru şeyler söylüyorum. Etrafınızdakiler yanlışlarınızı söylemiyor. Ülke felakete gidiyor. 'Bu da yanlıştır' diyen bir kişi kalmamış etrafınızda. Ben tek başıma her türlü riski göze alıyorum, yanlışlardan vazgeçirmek için. Gerçek dost arıyorsanız, sizi acımasızca kimler eleştiriyor ona bakmanız lazım. Recep Tayyip Erdoğan, bana hiçbir unvan kazandırmamıştır. O milletvekili değilken ben maliye bakanıydım, o milletvekili değilken ben devlet bakanı ve başbakan yardımcısıydım. O bütün unvanlarını bana borçludur."

'SAYIN İNCE DOĞRU SÖYLEMİŞTİR'
Fethullah Gülen'in iade sürecine de değinen Şener, şunları söyledi:

"İktidarın şeklen iade talebinde bulunduğuna çok da bakmayın. Gerçek niyetleri son derece önemlidir. Biri konuştuğu zaman ben samimi niyeti nedir diye, onu ölçmeye çalışırım. Şu ana kadar iktidarın samimi niyetiyle göstermeye çalıştığı niyetin aynı olmadığı kanaatindeyim. Amerika'ya gönderiyorsunuz klasör klasör dosya. Gönderdiğiniz klasörleri okuyup incelemek için zaten 10 sene geçmesi lazım. Bir şey istiyorsanız özlü isteyin. Bilmeyen konuyu dağıtır. Ne yaptığını bilen konuyu dağıtmaz, bir sayfada özetler. Diğer taraftan hukuk ihlallerini gösteren görüntüleri var. Hukuk ihlalleri görüntülerini, tutuklulara yapılan muameleleri kendileri servis ediyorlar kamuoyuna, dünyaya. Yüzleri gözleri şişmiş morarmış insanların, mahkumların görüntülerini kamuoyuna, dünya basınına servis ediyorlar. Uluslararası hukuk denilen bir şey var. Siz bunu gösterirken tek bir maksadınız olabilir; yurt dışından istediğimiz hiçbir şeyi bize vermeyin demek istersiniz, bu gerçek maksatlarıdır. Sayın İnce de doğru söylemiştir."

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : DHA

YORUM YAZIN Abdüllatif Şener: Erdoğan, unvanlarını bana borçludur haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 28 Mayıs 2018 18:20 Umarım CHP bin yanlışlarını da soylersinde CHP yüzde bı adam edersin dostum

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Abdüllatif Şener
ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?

Abdüllatif Şener CHP adayı olacak mı? Bugünlerde gündem bu. Cuma günü CHP adayı belli olunca Şener merakı da giderilmiş olacak. Peki Abdüllatif Şener ismi neden gündeme geldi? Abdüllatif Şener aslen nereli, Ale

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro