eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdullah Gül'den flaş KHK açıklaması!

Abdullah Gül'den flaş KHK açıklaması!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül son KHK'yla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gül düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Gül, 15 Temmuz sivilleri için çıkarılan KHK için "Yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık kaygı verici" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-12-2017 15:48 - Güncelleme: 25-12-2017 15:48

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül son KHK'yla ilgili flaş açıklamalar yaptı. İlerde hepimizi üzecek olaylara fırsat vermemek için düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini ümit ediyorum açıklamasında bulundu.

Gül sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 696 sayılı KHK'da yer alan darbe girişimi ve terör eylemlerinin bastırılması için hareket eden sivillere cezai sorumsuzluk getiren düzenlemeyle ilgili paylaşımda bulundu. İşte Gül'ün o paylaşımı:

DÜZENLEMENİN GÖZDEN GEÇİRİLECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM: "15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı arkasına bakmadan sokağa çıkıp direnen kahraman vatandaşlarımızı koruma amacıyla çıkartıldığını düşündüğüm 696 sayılı KHK’nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir. İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum" dedi.

KHK İLE EK YAPILAN 37. MADDE NE DİYOR?

Mahir Ünal 'sınırlama' var deyince 696 sayılı KHK ile 'fıkra' eklenen 37. madde yeniden gündeme geldi. 8 Kasım 2016'da çıkarılan yasanın 37. maddesinde 15 Temmuz sınırlaması var mı? Aşağıda 37. maddenin tam metnini bulacaksınız. Maddenin girişi 15 Temmuz 2016 vurgusu ile olsa da devamında sınırların net olmadığı ve yoruma açık olduğu dikkat çekiyor. İşte 37 madde:

"15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz."

Adalet Bakanı Gül'den 'sivil cezasızlık'la ilgili flaş açıklama

696 SAYILI KHK İLE YAPILAN EK

Sivillerle ilgili düzenleme 696 sayılı KHK ile getirildi. Resmi gazetede dün yayınlanan KHK'nın 121. maddesinde OHAL terbirlerine ilişkin 08.11.2016 tarihli yasanın 37'inci maddesine aşağıdaki fıkranın eklendiği belirtiliyor:

"Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır."

AK Parti'den KHK açıklaması! Sivillere yönelik düzenleme kimi kapsıyor?

696 sayılı KHK'da yer alan siviller düzenlemesi olay oldu!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Abdullah Gül'den flaş KHK açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR29 YORUM
  • Yorum 29 Aralık 2017 10:55 Aynı yasa sadece darbecileri değil pkk lılarıda kapsamalı, bir daha molotof banka taşlama insan kafası ezerek öldürme yasin börü örneği gibi. Bakın yapabiliyorlar mı . Onlarıda kapsamalıydı

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro