eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdullah Gül Kafkas Cephesi'nde

Abdullah Gül Kafkas Cephesi'nde

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rusya ile yakınlaştığımız bir dönemde Ruslar'a karşı Doğu Cephesi'nin en kanlı savaşlarından biri olarak tarihe geçen "Kanlı Tabya" olarak geçen tarihi müzeyi gezdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 18:40 - Güncelleme: 10-09-2018 18:40

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kars'ta Rusya'nın Doğu Anadolu'yu işgali sırasında tarihe "Kanlı Tabya" olarak geçen bir tabur askerin şehit olduğu Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni gezdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve AKP 23. Dönem Kars Milletvekili Zeki Karabayır’ın kızının düğününe katılmak üzere Kars’a gitti. Gül ve eşi Hayrünnisa Gül , Osmanlı-Rus Savaşı'nda bir tabur askerin şehit olması nedeniyle literatüre "Kanlı Tabya" olarak geçen Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni gezdi.

Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni gezen Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay'dan bilgi aldı.

Gül, burada yaptığı açıklamada, Türk tarihinin en hüzünlü en acı sayfalarının 100 yıl önce yaşandığını belirterek, "Burada yaşananlar çok acı tabii. Sadece Sarıkamış değil, bu cephede o yıllarda 4-5 yıl içerisinde yaşananlar, çok büyük çarpışmalar oldu ve bunlar büyük yokluklar içerisinde oldu. Belki bu cepheyi savunurken güneydeki birçok cepheye yardım gidemediği için oralar terk edildi." dedi.

Kafkas Cephesi'nde yaşanan hüznün yanı sıra önemli kahramanlıkların da bulunduğunu anımsatan Gül, şunları söyledi:

"Türk tarihinin en hüzünlü, acıklı yılları maalesef Kafkas Cephesi'nde oldu. Bu hüzünler içerisinde büyük kahramanlıklar, başarılar oldu. Bu cephede Kars'tan Bakü'ye kadar, Kafkas ordusunun kahramanlıklarının unutulmaması gerekiyor. Burada yaşananları yeni nesillere özel bir şekilde hatırlatmak tabii ki devletin en güzel hizmetlerinden biri. Burada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Herkesin burayı gelip görmesi lazım."

NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTI

Öte yandan Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, 20, 22 ve 23. Dönem Kars Milletvekili Zeki Karabayır'ın kızı Kübra Karabayır'ın düğününe katıldı. Gül, düğünde nikah şahitliği yaptı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Abdullah Gül Kafkas Cephesi'nde haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Abdulhamit Gül
ABDULHAMİT GÜL KİMDİR?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kimdir aslen nereli, eşi İlknur Gül ve çocukları hakkında merak edilenler: Abdulhamit Gül aslen Gaziantepli. 1977 Nizip doğumlu olan Abdulhamit Gül imam hatip lisesi mezunu. Ankara Ünivers

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro