eposta yazdır zoom+ zoom-

Abdulkadir Selvi yazısında öyle bir tutanak paylaştı ki

Abdulkadir Selvi yazısında öyle bir tutanak paylaştı ki

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında sivillere neden yargı muafiyeti getirilmesini gerektiğini, Genelkurmay Çatı davasında yaşanan bir olayı aktararak anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-12-2017 08:27 - Güncelleme: 28-12-2017 08:27

15 Temmuz darbe girişiminde sivillerin eylemlerine ilişkin yargı muafiyeti getirilmesi tartışması sürüyor. Hürriyet gaztesi yazarı Abdulkadir Selvi düzenlemeden yana olan isimlerden. Selvi, 14 Kasım 2017 tarihinde Genelkurmay Çatı davasında FETÖ sanıklarının şehit ailelerini, gazileri ve Erdoğan'ın avukatlarını, tehdit ettiği duruşmanın tutanağı köşesine taşıdı.

"10 YIL GEÇSE DE BUNUN HESABINI SORACAĞIZ": FETÖ’cü darbe sanığı Mutlu Burak Uyar'ın Cumhurbaşkanı’nın avukatlarını “Biz size göstereceğiz, on yıl da geçse bunun hesabını soracağız, hesap vereceksiniz” diye tehdit ettiğini belirten Selvi, tutanakta darbe sanıklarından Bilal Akyüz'ün “O... çocukları, ananızı, avradınızı sinkaf edeceğim, hepinizi geberteceğim, köpekler” dediğini hatırlattı.

Tehdit eden bu iki FETÖ sanığının portresini köşesinde ayrıntılı bir şekilde paylaşan yazar,  sözü sivillere yargı muafiyeti tartışmasına getirerek yazısını tamamlıyor:

BU FETÖ'CÜLER YA BİR DE BAŞARILI OLSAYDI: "Bu FETÖ’cüler darbeyi başaramadıkları, darbe sanığı olarak ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılandıkları, arkalarında 250 şehit ve 2 bin 193 gazi olduğu halde, bırakın şehit ailelerini, gazileri, Cumhurbaşkanı’nın avukatlarını dahi tehdit edebiliyorlar.

Maksadım ajitasyon yapmak değil. 696 sayılı KHK’daki “devamı” ibaresindeki muğlaklığın giderilmesini isteyenlerdenim. Ama sivillere yargı muafiyeti getirilmesine inananlardanım. Darbecilerin hukuku olduğu kadar darbeyi önleyenlerin de hukuku dikkate alınmalı. Çünkü bu işin bir de öteki yüzü var. Bu FETÖ’cüler, ya bir de başarılı olsaydı? Düşünmek bile istemiyorum."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Abdulkadir Selvi yazısında öyle bir tutanak paylaştı ki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Misafir 28 Aralık 2017 18:49 Hiç kimseye hiç sözüm yok sana yok bana yok hiç kimseye yok

    CEVAP YAZ 1 56
  • Misafir 28 Aralık 2017 19:10 Sende zeka sorunu var herhalde

    0 1
KİMDİR ?
Abdülkadir Selvi
ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR?

Abdülkadir Selvi; 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğdu. Alevi kökenli olan Abdülkadir Selvi evli ve 3 çocuk babası. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olan Abdülkadir Selvi aynı zamanda CNN Türk'te konuk olarak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro