eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'na göre Türkiye tekere çomak soktu!

ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'na göre Türkiye tekere çomak soktu!

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen ay Rex Tillerson’ı görevden alarak yerine Dışişleri Bakanı olarak atadığı CIA Direktörü Mike Pompeo, Türkiye ile ilgili ilk skandal açıklamalarını ABD Senatosu'nda yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-04-2018 08:54 - Güncelleme: 13-04-2018 09:39

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen ay Rex Tillerson’ı görevden alarak yerine Dışişleri Bakanı olarak atadığı CIA Direktörü Mike Pompeo’nun Senato onay süreci dün başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet başkanı Viladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin yaptığı toplantının amacının "Suriye'yi paylaşmak" olduğunu iddia eden Pompeo, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı için de "Tekere çomak sokmak" dedi...

Senatoda, Dışişleri Komisyonu’nun karşısına çıkan Pompeo, Demokrat Bob Menendez’in Ankara’daki Suriye zirvesinde çekilen Erdoğan-Putin-Ruhani fotoğrafını göstererek sorduğu “Bana bu fotoğraftaki sorunu söyler misiniz. Bu üç lider Suriye’de ne olacağını konuşuyor ve ABD orada bile değil. Bunun müttefikimiz İsrail açısından sonuçları nedir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sorunuzdaki önermeye büyük ölçüde katılıyorum. Bir dizi sorunun çözümü için kuvvetli bir diplomatik çaba içinde olmalıyız. Onlar Suriye’yi nasıl paylaşacaklarını konuşmak amacıyla oradaydılar. Bu nedenle de Amerikalılar da tartışmanın parçası olmalı.”

ABD’nin ‘müstakbel’ Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yukarıdaki fotoğrafla ilgili değerlendirmesinin sonunda "Zaten son derece karmaşık olan duruma Türkiye'nin Afrin'e girmesi eklenince tekere bir çomak daha sokuldu.” dedi. ABD Dışişleri Bakanı adayı, diğer yandan ''Bu görüşmelerin parçası olabiliriz'' diye ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'na göre Türkiye tekere çomak soktu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 13 Nisan 2018 16:01 Hayal güçüne bakınızZzZzZzZzzzzzZZzzZz,

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro