YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 20 Ocak 2018 00:08 - Güncelleme: 20 Ocak 2018 00:16

ABD’nin her zamanki oyunları…

Afrin’de yaşananları herkesin bildiğini kabul ediyor ve direkt yorumlara giriyorum.

Öncelikle şunu söylemek isterim: Bütün bu durumlar her zamanki gibi ABD’nin oyunları…

Yahu senin Kuzey Suriye’de ne işin var? Buranın nasıl şekilleneceği konusunda tasarrufta bulunmak Amerika’nın işi midir?

Ülkemizin güney sınırında, tehlike arz edebilecek terörist grupları desteklemek ne demek? Bunun müttefiklikle bağdaşır yanı var mı?

Kimseden icazet alacak değiliz. Milli güvenliğimizi korumak adına atılması gereken hangi adımlar varsa atarız.

Dönüp bir bakın tarihimize; Metehan’dan Tuğrul Bey’e, Osman Bey’den Mustafa Kemal Atatürk’e, Asya Hun Devletinden Büyük Selçuklu Devletine, Osmanlı Devletinden Türkiye Cumhuriyetine kadar, ne zaman milli güvenlik söz konusu olduğu vakit dirayetsiz davranmışız?

Biz, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” felsefesini benimsemiş bir milletiz. Zira bunun aksini gösteren hiçbir durum yoktur. Lakin diğer ülkelerin hakkımızda tasarruflarda bulunma hakkının olduğunu da kim söyledi?

Tavrımız net. Bu, siyasi malzeme olmayacak bir meseledir. Kimse bizi denememelidir.

***

Kalbimiz yaralı…

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki hamile çocuk skandalı tüm ülkeyi üzüntüye boğdu. Üzülmemek, sinirlenmemek mümkün değil.

Bu skandal ile ilgili Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: “Hata ve ihmal kimdeyse ortaya çıkarılacak” dedi ve çok üzüldüğünü belirtti. Biz de gereken hukuki adımların atılmasını bekliyoruz.

Çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Kirli ellerin, çocuklarımıza ulaşmasına devletimiz engel olmalıdır. Hastaneye hamile olarak gelen çocuklar ile ilgili yasalarda emredilen hükümleri yerine getirmeyenler bedel ödemek zorundadır.

*

Olayın bir diğer boyutu var. Bu olayı ortaya çıkaran sosyal hizmet uzmanı İclal N. hanımefendiye ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu denli utanç verici bir olayı fark eder etmez, yetkili mercilere bilgi veren ve bu olayların ortaya çıkmasına vesile olan İclal N. hanımefendi devletimiz eliyle ödüllendirilir diye düşünüyor ve bekliyorum.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, süreci takip edeceklerini belirtti. “Avukatlarımız olayı takip ediyor. Hiçbir istismar davasının kapanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Bakan Kaya’dan başka bir beklentimin daha olduğunu söylemeden edemeyeceğim. İclal hanımın hakkının teslim edilmesi için de gereken adımı atacağına inanıyorum. Çünkü İclal N. kendi açıklamasında görev yerinin değiştirildiğini söyledi. Yerinin değiştirilmesi bir yana bilakis mükâfatlandırılmalıdır diye düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın…
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD’nin her zamanki oyunları… yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Erol Baron 20 Ocak 2018 16:47 Sınır bizim, sınıra duvar çekçek bizim, göçmen masrafları bizim, terörle savaş bizim, orta doğudaki sorunlar bizim oluyor ama bu sınırın güvenliği ABD'nin oluyor öyle mi? Buna Bakırköy tımarhanesindeki akıl hastaları bile güler.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro