ABD'nin gözü kulağı bu davada! Tutuklu Papaz ne dedi?..

FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanan ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın davası başladı... Brunson, savunmasını yaparken bir anda ağlamaya başladı. Kısa süreli fenalık geçirip, cezaevinden tecritte olduğunu söyledi.

ABD'nin gözü kulağı bu davada! Tutuklu Papaz ne dedi?..

Türkiye ve ABD'yi karşı karşıya getiren papaz Andrew Craig Brunson'ın davası başladı. Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ABD uyruklu papaz Andrew Craig Brunson, bugün İzmir'de hakim karşısına çıktı. Duruşmayı ABD'li senatörler ve elçilik çalışanları ile dünya medyası da izliyor. Donald Trump'ın bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brunson, savunmasını yaparken bir anda ağlamaya başladı. Kısa süreli fenalık geçiren Brunson, yerine oturdu. Bir süre dinlenen Brunson, mahkeme başkanının isterse devam etmeyebileceği yönündeki sözüne karşılık, "Sorun Şakran'da değil. Benim kafamda. Tek kişilik odada kalıyorum. Psikolojim bozuldu. Pskiyatri ilaçları kullanıyorum. Başka odaya alınmak istiyorum" dedi.

ABD'nin gözü kulağı bu davada! Tutuklu Papaz ne dedi?..

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi sırasında Brunson'ın serbest bırakılmasını talep etmişti. Eşi Norine Brunson da duruşma salonunda sanık yakınlarına ayrılan bölümde oturdu, iddianamenin özetinin okunması sırasında notlarından takip etti.

ABD'nin gözü kulağı bu davada! Tutuklu Papaz ne dedi?..

Kampus çevresinde geniş güvenlik önlemleri de dikkat çekerken, Kuzey Karolina’dan Senatör Thom Tillis ve Ambassador at Large Religious Freedom Sam Brawnback da izleyiciler arasında yer aldı. Davaya yabancı basından büyük ilgi gösteriyor. ABD'li diplomatik heyeti taşıyan araç konvoyu, bu sabah Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne girdi. Diplomatik araçlar kampüs girişinde didik didik arandı...

ABD'nin gözü kulağı bu davada! Tutuklu Papaz ne dedi?..

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanan Brunson'ın davasına ABD medyası ilgi gösteriyor. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, İzmir'de bu sabah çekilen fotoğrafları dünyaya servis etti.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro