eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'nin dev bankası Türk tahvilleri almaya başladı

ABD'nin dev bankası Türk tahvilleri almaya başladı

ABD'nin dev yatırım bankası Goldman Sachs, Türkiye ve Arjantin’in dolar cinsi devlet tahvillerinde alım yapmaya başladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 09:14 - Güncelleme: 19-09-2018 09:14

Goldman Sachs, karlılığa dönüş beklentisi ile bu yıl gelişen piyasalar (EM) içinde en kötü performansı gösteren Türkiye ve Arjantin’in dolar cinsi devlet tahvillerinde alıma geçti.

Kurumun Asya Pasifik Sabit Getirili İşlemler Direktörü Philip Moffitt, Bloomberg’e verdiği röportajda, Türkiye ve Arjantin’de siyasi gelişmelerin elinde gelişen piyasa riski bulunduranları satışa yönlendirdiğini ifade ederken "Türkiye gibi ülkelerde yerli finansman koşulları ve bütçe dengesi oldukça sağlam. Kendi kendilerini finanse edebilecek ve faiz ödeyebilecek durumdalar" dedi.

Moffitt, gelişen piyasaların sabit getirili menkul kıymetler tarafında ucuz görünen ve yüksek getiri sunabilecek neredeyse tek varlık sınıfı olduğunu ifade etti. Fon yöneticisi euro ve doların da önümüzdeki dönemde değer kazanmaya devam edeceğini öngördü.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'nin dev bankası Türk tahvilleri almaya başladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • erdem 19 Eylül 2018 09:25 En kötü performansı gösteren Türkiye ve Arjantin’in dolar cinsi devlet tahvillerinde alıma geçtiyse kimbilir ne hinlikler düşünüyordur.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro