eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'li senatörden Trump ve yaptırım açıklaması! 'Bir planı yok'

ABD'li senatörden Trump ve yaptırım açıklaması! 'Bir planı yok'

ABD’li Senatör Jack Reed, ABD Başkanı Donald Trump’ın çeşitli ülkelere uyguladığı yaptırımlar hakkında, “Trump’ın stratejik bir planı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-08-2018 19:12 - Güncelleme: 20-08-2018 00:11

ABD’de Demokrat Parti Senatörlerinden Jack Reed katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Donald Trump’ın çeşitli ülkelere uyguladığı yaptırımları değerlendirdi.

Trump’ın bunları bir plan çerçevesinde yürüttüğünü düşünmediğini söyleyen Reed, “Bence Trump’ın yaklaşımı koordineli değil” dedi.

"SALDIRMAKTAN ÖTEYE GİDEMİYOR"

Trump’ın birçok ülkeye yaptırımlar uyguladığını hatırlatan Reed, “Trump’ın stratejik bir planı olduğunu düşünmüyorum, yaptıkları özünde saldırmaktan öteye gitmiyor” ifadelerini kullandı.

Trump’ın Kanada gibi pek çok müttefik ülkeye uyguladığı yaptırımları anlamsız bulan Reed, Trump’ın başta Çin olmak birçok ülkeleri yaptırımlarla tehdit etmek yerine istediğini şeyi net bir şekilde ifade etmesi gerektiğini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'li senatörden Trump ve yaptırım açıklaması! 'Bir planı yok' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 20 Ağustos 2018 09:38 1)Geçenlerde abd meşeili bir dergide bir erdoğan karakatürü yayınlanmış.abd bayrağında bir dalgalanma var.altında erdoğan dik duruyor(bunu türk medyası,erdoğan ın abd karşısında dik duruşu olarak yorumaldı.)iki yanında iki kişi var.biri katar emirini diğeri putin i temsil ediyor.dalglanan abd barağı abd dolarını,putin ve katar emiri de erdoğan ın önünde eğilenleri temsil ediyor.ortalarında dik duran erdoğan ın ,aslında dolar karşısında ve dolaysiyle abd karşısında dik duruşu temsil edilmiyor.aksine ,kendine destek olacak ve kendisinin öünüde eğilenlerin var olduğunu iyi bildiği için,erdoğan ın umursamazlılğını temsil ediyor.bir ipucu vereyim:erdoğan,bir ara döviz kurlarındaki yükselişler için ;bunlar türk ekonomisine zarar vermez.krizi fırsata çevireceğiz, demişti.hatırlayın.çünkü erdoğan,önünde eğilenlerin kendise yardıma koşacağını biliyordu.işte onun umursamazlığı buradan kaynaklanıyor.

    CEVAP YAZ 5 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro