eposta yazdır zoom+ zoom-

AB'den Türkiye'nin Yunanistan kararına yönelik açıklama

 AB'den Türkiye'nin Yunanistan kararına yönelik açıklama

Türkiye darbeci FETÖ'cüleri serbest bırakan Yunanistan'a misilleme olarak geri kaul anlaşmasını durdurdu. Avrupa Birliği'nden konuyla ilgili açıklama geldi. Avrupa Birliği (AB), Türkiye'nin Yunanistan ile ikili geri kabul anlaşmasının devamından yana olduğunu bildirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-06-2018 15:44 - Güncelleme: 08-06-2018 15:44

AB Komisyonu Sözcüsü Natasha Bertaud, günlük basın toplantısında bir soruya verdiği yanıtta, Türk ve Yunan hükümetleriyle geri kabul anlaşmasının durdurulması konusunda temas halinde olduklarını belirtti.

Bu anlaşmanın Türkiye ile Yunanistan arasında ikili protokol olduğuna dikkati çeken Bertaud, AB ile Türkiye arasındaki vize serbestisi sürecinin sonuçlandırılması için bu anlaşmanın devamından yana olduklarını ifade etti.

Bertaud, Yunanistan'dan Türkiye'ye iki ülke arasındaki anlaşma kapsamında geri gönderilen sığınmacı sayısının ise 2017 ve 2018 verilerine göre 25 olduğunu sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün yaptığı açıklamada, "AB ile bir göçmen anlaşması var. Bu uygulanıyor. Bir de Yunanistan ile ikili geri kabul anlaşmamız var. Şu anda o geri kabul anlaşmasını durdurduk. Son mahkeme kararından sonra da Yunanistan'a yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AB'den Türkiye'nin Yunanistan kararına yönelik açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 08 Haziran 2018 16:15 Rte den eyyyyy yunanistan nidası duydunuzmu.duyamazsınız.darbeyi yaptiranı yunanistan biliyor olmalı.

    CEVAP YAZ 39 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro