eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Türkiye'ye uyarı: Kurban Bayramı boyunca saldıracaklar!

ABD'den Türkiye'ye uyarı: Kurban Bayramı boyunca saldıracaklar!

Terör örgütü DEAŞ Kurban Bayramı'nda İncirlik Üssü'ne mi saldıracak? Hürriyet yazarı Abdukadir Selvi, ABD'nin 20 gün önce Türkiye'yi saldırı konusunda uyardığını yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-08-2017 11:22 - Güncelleme: 30-08-2017 11:22

Son günlerde Adana ve Şanlıurfa'da ardı ardına düşen insansız hava araçları kafalarda soru işareti bırakmıştı. ABD'ye ait olduğu açıklanan İHA'ların İdlip operasyonu öncesi keşif uçuşu yaptığı öne sürülmüştü. Hürriyet yazarı Abdulkaldir Selvi, işin perde arkasını bugünkü köşesine taşıdı. ABD'nin 20 gün önce Türkiye'ye saldırı istihbaratı verdiğini ifade eden Selvi, o istihbarat bilgisinde DEAŞ terör örgütünün Kurban Bayramı'nda İncirlik Üssü ve ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne saldıracağının yer aldığını paylaştı. 

Selvi'nin ulaştığı bilgiye göre,DAEŞ, İncirlik Üssü ve ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik olarak Kurban Bayramı süresince İnsansız Hava Araçları veya Drone’larla saldırı planlıyordu. Türk güvenlik makamları verilen yüksek gizlilikli istihbaratı ciddiyetle ele aldı ve saldırıya karşı önlemler alındı.

Selvi'nin yazısından öne çıkanlar şöyle: 

ABD makamları tarafından yaklaşık 20 gün önce Türk güvenlik birimlerine, gizlilik derecesi yüksek bir istihbarat ulaştırıldı. İstihbarat, yakın zaman içerisinde yeniden güncellendi. Bir de zaman aralığı verildi. 

ABD’LİLERİN İLETTİĞİ İSTİHBARAT NEYDİ?

ABD güvenlik birimleri tarafından iletilen istihbarat elbette ki ciddiye alındı. ABD’lilerle Türk güvenlik birimleri ortak çalışmalar yaptı. Ve hemen gereken tedbirler alınıp uygulamaya konuldu. Ancak tehdit hâlâ devam ediyor.

Peki ABD makamları tarafından Türk güvenlik birimlerine yüksek gizlilik dereceli olarak iletilen istihbarat neydi? ABD’liler DAEŞ’ın Kurban Bayramı’nda İncirlik Üssü ve ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne yönelik saldırı girişiminde bulunacağı istihbaratını elde ettiklerini belirterek ivedilikle önlem alınmasını istiyordu. ABD’nin istihbarat birimleri tarafından kaynağından elde edilen istihbarata göre DAEŞ, İncirlik Üssü ve ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik olarak Kurban Bayramı süresince İnsansız Hava Araçları veya Drone’larla saldırı planlıyordu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'den Türkiye'ye uyarı: Kurban Bayramı boyunca saldıracaklar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 01 Eylül 2017 15:12 yok artık daha neler işid kolay kolay türkiyeye saldıramaz.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro