eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Türkiye açıklaması! Endişeleri ciddiye...

ABD'den Türkiye açıklaması! Endişeleri ciddiye...

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yaptığı açıklamada "Türkiye'nin Suriye'deki endişelerini ciddiye alıyoruz. Türkiye gibi müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin PKK kaygılarını göz önüne bulunduracağız" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-01-2018 23:18 - Güncelleme: 18-01-2018 00:26

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye'nin Suriye konusundaki endişelerini ciddiye aldıklarını söyledi. Suriye'de PKK'lı teröristler konusunda Türkiye'nin kaygılarını göz önünde bulunduracaklarını belirten Tillerson, Suriye'de DEAŞ sonrasında da askeri varlıklarını sürdüreceklerini 2011 yılında Irak'ta yaptıkları hatayı tekrarlamayacaklarını kaydetti.

Diplomatik ve askeri açıdan varlıklarını Suriye'de sürdürmeye devam edeceklerini söyleyen Tillerson, "Suriye ve komşularının geleceği ve istikrarı için Türkiye'nin yakın işbirliğine ihtiyaç var, Türkiye gerek insani gerekse askeri açıdan büyük fedakarlıklar gösterdi" şeklinde konuştu.

"ÇEKİLMEMİZ ESED'İN İŞİNE YARAR"

DEAŞ'ın Suriye'de bir kez daha faaliyet gösterecek duruma gelmemesi için çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Rex Tillerson, "ABD'nin çekilmesi Esed'in işine yarar" ifadelerini kullandı.

ABD geri adım mı attı? Sınır gücü yok ya terör ordusu?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'den Türkiye açıklaması! Endişeleri ciddiye... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Kasım 18 Ocak 2018 06:38 Rex.... köpek adına benziyor

    CEVAP YAZ 3 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro