eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Suriye'den çıkmak için 3 şart

ABD'den Suriye'den çıkmak için 3 şart

ABD Suriye bombardırmanından sonra Suriye'den çıkmak için 3 şart sundu. ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, “Suriye'den üç şeyi başarmadan çıkmayacağız. Öncelikle kimyasal silah kullanımına izin veremeyiz ve bunun için mücadele edeceğiz. DEAŞ'ın tamamen yenilmesi gerek ve üçüncü hedef İran'ın bölgeye hakim olmadığından emin olmalıyız.” dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-04-2018 09:09 - Güncelleme: 16-04-2018 09:09

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Amerikan CBS televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

ABD'nin Suriye'de rejim ile mevcut durumda kesinlikle doğrudan görüşmeyeceğini belirten Haley, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığına yönelik de “Hedef, Amerikan birliklerin eve dönmesi ama Suriye'den üç şeyi başarmadan çıkmayacağız. Öncelikle kimyasal silah kullanımına izin veremeyiz ve bunun için mücadele edeceğiz. DEAŞ'ın tamamen yenilmesi gerek ve üçüncü hedef İran'ın bölgeye hakim olmadığından emin olmalıyız.” diye konuştu.

ABD'DEN RUSYA'YA YENİ YAPTIRIMLAR

Rusya ile ilişkilere de değinen Haley, Suriye'de rejimin kimyasal silah bulundurması ve yapmasına yardım eden Rus şirketlere yeni yaptırımlar uygulayacaklarını bildirdi. Haley “Rusya'ya yaptırımlar geliyor. Hazine Bakanı Mnuchin, pazartesi günü bu yaptırımları açıklayacak. Yaptırımlar doğrudan Esed ve kimyasal silah kullanımıyla alakalı şirketlere uygulanacak.” dedi.

RUSYA'NIN DOSTLARI KALMADI

Haley “Fox News Sunday” programında ise Rusya'nın Venezuela'da Maduro hükümetine, Suriye'de Esed'e destek vererek ve İran ile iş birliği yaparak “yanlış aktörlerle” çalıştığını, Rusya'nın “hiç iyi dostları kalmadığını” ve “olanların da Rusya'ya zarar verdiğini” söyledi.

Suriye krizinde yeni strateji uygulandı daha sık duyacağız

İşte Trump'ı Suriye için ikna eden isim

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'den Suriye'den çıkmak için 3 şart haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • mevhibe inal 16 Nisan 2018 15:34 2001'de 7 ülke, Sudan-Somali-Libya-Irak-Suriye-Lübnan-İran işgal Projesi vardı. Etnik-Mezhep bölüp-kırdırma projesi vardı. İslam'ı Siyonistleştirme Projesi vardı. Rejimleri-hükümetleri değiştirme, Orduları dağıtma, Tarihi silme yani Oded Yinin Projesi ilhamlı PNAC Projesi vardı. Irak işgalinde "Irak işgal etmeseydik Müslümanlar İslam birliğini kuracaktı" diye. "İran ve Suriye Lübnan'dan elini çekmezse karşılığını bulur" diye söyledin. Buna göre İsrail'e boru hatlarını, Siyonist Şirketlere de hakimiyeti vermeden çıkmazsın.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro