eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den son dakika İdlib hamlesi! Türkiye, İsrail ve Ürdün..

ABD'den son dakika İdlib hamlesi! Türkiye, İsrail ve Ürdün..

İdlib merkezli tansiyon yükselirken ABD'den yeni bir İdlib hamlesi geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in öncülüğündeki bir heyetin Türkiye, İsrail ve Ürdün'ü ziyaret edeceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 01-09-2018 07:43 - Güncelleme: 01-09-2018 07:43

ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in öncülüğündeki bir heyetin Türkiye, İsrail ve Ürdün'ü ziyaret edeceğini açıkladı. Heyet, Rusya'nın İdlib'de planlanan muhtemel bir kimyasal saldırı provokasyonuna ilişkin yaptığı açıklamaları ele almak üzere ziyaretlerde bulunacak.

Bakanlığın açıklamasında, "Ziyaretleri sırasında Jeffrey, Rusya'nın Suriye'de kimyasal saldırı düzenlenmesine ilişkin uluslararası planlar olduğu iddiasını ele alacak" ifadeleri yer aldı.

Sputnik'in haberine göre ziyaretlerin 1-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceği belirtildi. Rus yetkililer, ABD ve müttefiklerinin Suriye'ye askeri müdahaleyi tetiklemek için İdlib'de teröristler tarafından kimyasal saldırı mizanseni hazırlandığını iddia etmişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'den son dakika İdlib hamlesi! Türkiye, İsrail ve Ürdün.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Burdayiz. 01 Eylül 2018 08:26 Tek barışçıl yol, Türkiye'nin idlibe tek başına girmesidir, bu dünya bilmelidir.

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro