eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den şok Afrin planı önerisi Tillerson'un çantasından çıktı

ABD'den şok Afrin planı önerisi Tillerson'un çantasından çıktı

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Afrin ve Menbiç için Türkiye'ye gelecek olan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un çantasındaki öneriyi paylaştı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-02-2018 08:46 - Güncelleme: 13-02-2018 08:46

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Menbiç'in PKK'dan temizlenmemesi için Ankara'ya kirli pazarlığa geliyor. Ankak hükümet dün resti çekti  ve ABD'ye "aklını başına al" mesajı verdi. Başbakan Yıldırım, "kirli pazarlık içinde olmayız" diyerek kararlılığını gösterdi. Peki perşembe günü Türkiye'ye gelecek olan Tillerson'un çantasında neler var? Abdulkadir Selvi merak edilen ABD'nin önerisini köşe yazısında aktardı.

"YPG'Yİ TAHLİYE EDELİM": (...)ABD’nin Afrin planından söz ediliyor. ABD’nin, ”Fırat’ın batısında bir güvenli bölge kurun. Ancak Afrin şehir merkezine girmeyin. Biz Afrin’den YPG’yi tahliye edelim. Menbiç’te olduğu gibi Afrin’de de yerel unsurlardan bir kent konseyi kuralım” önerisini Ankara, ABD’nin YPG’yi koruma ve Afrin operasyonunu engelleme çabası olarak görüyor. ABD’nin ciddiye alınabilmesi için Afrin ve Menbiç konusunda ikna edici tekliflerle gelmesi gerekiyor."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'den şok Afrin planı önerisi Tillerson'un çantasından çıktı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 13 Şubat 2018 17:19 menbiç ve harekat konusunda devletim, sakın geri adım atma. hakkımı helal etmem.

    CEVAP YAZ 2 13

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro