eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den bomba Veliaht Prens iddiası

ABD'den bomba Veliaht Prens iddiası

ABD'de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Florida Senatörü Marco Rubio, CNN televizyonuna canlı yayınla bağlanarak, Kaşıkçı cinayeti ve Suudi Arabistan-ABD ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2018 20:40 - Güncelleme: 06-12-2018 00:36

ABD'de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Florida Senatörü Marco Rubio, "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden haberdar ve bu işin içinde olduğu sonucuna ulaşmak için fazlasıyla şey biliyoruz." dedi.

Trump yönetiminin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin  Selman'ın Kaşıkçı cinayeti emrini verdiğine yönelik kesin deliller olmadığına  ilişkin açıklamaları hatırlatılan Rubio, "Kesin delillere ihtiyacımız yok. Onun  (Muhammed bin Selman) Cemal Kaşıkçıcinayetinden haberdar ve bu işin içinde  olduğu sonucuna ulaşmak için fazlasıyla şey biliyoruz." değerlendirmesinde  bulundu.

Rubio, Suudi Arabistan'ın herkesin kafasına göre hareket ettiği bir  ülke olmadığını ve ülkedeki her şeyin Suud Krallığının sıkı kontrolü altında  bulunduğunu söyledi.

ABD'nin Suudi Arabistan'a karşı atacağı adımlardan birisinin de iki  ülke arasındaki nükleer anlaşmayı askıya almak olabileceğine işaret eden Rubio, "Eğer iki ülke ilişkilerinde sınırlar çizilmezse, Prens Muhammed daha da  pervasızlaşacak ve sınırları zorlamaya devam edecektir. Açıkçası Veliaht Prens,  pervasızlığıyla bir gün bizi savaşa çekebilir." diye konuştu.

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel, dün  Kaşıkçı cinayetine ilişkin senatörleri bilgilendirmişti.

Toplantının ardından basına açıklamalarda bulunan senatörler, Kaşıkçı cinayetinin emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiğine dair şüphelerinin kalmadığını belirtmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'den bomba Veliaht Prens iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 05 Aralık 2018 21:42 sabastian bim molla katil ise savcilik interpol araciligi ile yakalama cikarsin konu resmiyet kazansin, lam lum haberlerle bir yere varilmaz

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro