eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'de tayt giyen iki kız çocuğu uçağa alınmadı

ABD'de tayt giyen iki kız çocuğu uçağa alınmadı

Amerikan havayolu şirketi United Airlines, tayt giyen iki kız çocuğunu uçağa almadı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-03-2017 07:06 - Güncelleme: 27-03-2017 07:09

ABD'nin en büyük havayolu şirketlerinden United Airlines, tayt giyen iki kız çocuğunun uçağa binmesine izin vermedi. 

Havayolu şirketi kızların kıyafetinin, ellerindeki bilet sınıfının "uçuş kıyafeti kurallarına" uymadığını açıklayarak kararı savundu.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Denver Uluslararası Havalimanı'ndan Minneapolis'e gidecek olan iki kız çocuğu, kıyafetlerinin "uygun olmadığı" gerekçesiyle uçağa alınmadı.

Havayolu şirketi yetkilisi, "United pass" bileti sınıfındaki yolculardan kıyafetlerini değiştirmelerini ya da taytlarının üstüne elbise giymelerini istedi.

BİLET SINIFININ "KIYAFET KURALLARINA UYMUYOR" GEREKÇESİ

Tayt giyen başka bir yolcu ise kıyafetini değiştirdikten sonra uçağa binebildi.

Sosyal medyada havayolu şirketine tepkilerin artmasının ardından, United Airlines, uçağa alınmayan yolcuların kıyafetlerinin seyahat ettikleri bilet sınıfının "kıyafet kurallarına uymadığı" açıklamasında bulundu.

SOSYAL MEDYAYI SARSTI

Olay Shannon Watts adlı Twitter kullanıcısının yaşananları paylaşmasıyla duyuldu ve büyük tepki yarattı. Sosyal medyada şirkete kız çocuklarına ve kadınlara yönelik cinsiyetçilik suçlamaları yağmaya başladı.

Watts Denver havaalanında uçağa gelen beş kız çocuğunun uçağa binerken durdurulduğunu ve havayolu şirketi görevlisi tarafından taytlarının üzerine elbise giymeye zorlandıklarını yazdı.

Beş kız çocuğundan üçünün taytlarının üzerine elbise giydikten sonra uçağa alındığını ancak biri 10 yaşında olan iki kızın üzerlerini değiştirmedikleri için kapıdan geri dönmek zorunda kaldığını da ekledi.

Dizlerinin üstünde şort giymiş bir adamın ise aynı bilet kategorisinde uçağa alındığını söyleyerek uygulamaya tepki gösteren Watts "Biletin kategorisi beni ilgilendirmez. Bu cinsiyetçi ve küçük kız çocuklarını cinsel nesne olarak gören, ailelerini çok zor durumda bırakan bir uygulamadır" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'de tayt giyen iki kız çocuğu uçağa alınmadı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • mevhibe inal 27 Mart 2017 11:44 350 Milyonluk Amerikan Halkı da Demokratik Parlamenter Sistemi hak ediyor. Zaten kurulduğunda önce Parlamenter Sistem düşünülüyormuş. Herhalde onlara da Böl-Yönet mucidi İngilizler Masonların eliyle sokuşturdu Başkanlık-Eyalet Sistemini.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro