eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'de Florence kasıgası alarmı! 30 savaş gemisi kasırgadan kaçtı

ABD'de Florence kasıgası alarmı! 30 savaş gemisi kasırgadan kaçtı

AMERİKA tarihinin en büyük kasırgası sebebiyle Kuzey ve Güney Carolina'da yaşayan 1 milyonu aşkın insan için tahliye kararı verildi, 30 savaş gemisi kasırgadan kaçtı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-09-2018 17:18 - Güncelleme: 11-09-2018 22:59

ABD felaketin eşiğinde...Ortalama 220 kilometre hıza çıkan kasırga tehlike anlamında 5. kategoriye yaklaştı. Florence kasırgası pazartesi günü sabahı 2. seviyedeydi. Florence kasırgasının ABD tarihinin en tehlikeli ve en büyük kasırgası olacağı düşünülüyor.

Uzmanların tahminleri tutarsa Florence, 1989'da Kuzey Carolina'yı vuran Hugo Kasırgası'ndan beri bölgeden geçen en güçlü kasırga olacak. Hugo kasırgası arkasında 7 milyar dolarlık hasar bırakmış, 49 kişinin de ölümüne yol açmıştı. Kasırganın Perşembe akşamı ABD sahiline ulaşması ve en az bir gün boyunca aynı bölgede kalması bekleniyor.

1 MİLYON İNSANA TAHLİYE: Kuzey ve Güney Carolina'da yaşayan 1 milyonu aşkın insan için tahliye kararı verildi. Virginia Valisi Ralph Northam da Hampton Roads bölgesi için tahliye emri yayınladı. Bölgede dünyanın en büyük donanma üssü bulunuyor.

30 SAVAŞ GEMİSİ BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDI: Amerikan Donanması 30 savaş gemisini bölgeden çıkartıyor. ABD Başkanı Donald Trump “Kuzey, Güney Carolina ve bütün doğu kıyılarının inanılmaz vatandaşları, fırtına çok kötü görünüyor” dedi. Trump, Florence’ın son yıllarda doğı kıyılarını vuran en kötü fırtınalardan biri olacağını kaydetti ve halka hazırlıklı ve güvende olma çağrısı yaptı.

HALK MARKET RAFLARINI BOŞALTTI: Güney Carolina'da halk kasırgaya hazırlanmak amacıyla market raflarını boşalttı. Kasırganın etkili olacağı sahil hattında yaşayan milyonlarca insan çuvallara kum doldurarak ağırlık hazırlıyor. Cam ve kapılara ise tahtalar çivileniyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'de Florence kasıgası alarmı! 30 savaş gemisi kasırgadan kaçtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 11 Eylül 2018 17:29 insallah yuze allah bunlarin kokunu getirir

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro