eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD PKK'ya silah yardımını sürdürüyor! Bu sefer 250 TIR...

ABD PKK'ya silah yardımını sürdürüyor! Bu sefer 250 TIR...

ABD, terör örgütü PKK'yı silaha boğmaya devam ediyor. PKK'nın ana omurgasını oluşturduğu DSG'ye ABD tarafından 250 TIR silah daha gönderildi. ABD yardımının bahanesi ise IŞİD ile mücadele...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 15:53 - Güncelleme: 19-09-2018 16:21

ABD'nin terör örgütü PKK'ya silah ve mühimmat yardımları hız kesmeden sürüyor. ABD, Hejin operasyonu kapsamında YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) 250 tır dolusu silah gönderdi. Sputnik'e konuşan DSG Sözcüsü Kino Gabriel, ABD ve koalisyon güçlerinin IŞİD ile mücadele kapsamında kendilerine silah desteğinde bulunduğunu söyledi.

IŞİD'İN ELİNDEKİ SON BÖLGE... Demokratik Suriye Güçleri (DSG) kaynaklarından edinilen bilgilere göre ABD, Deyr ez Zor kentinin Doğusunda yer alan Suriye Irak sınırındaki Hejin kentinin IŞİD'den alınması operasyonu kapsamında Demokratik Suriye Güçleri'ne ağır silahlar ile zırhlı araçlar gönderdi. 3 bine yakın IŞİD militanının saklandığı iddia edilen Hejin kenti, Suriye'de IŞİD'in elinde kalan son bölge olması bakımından büyük önem taşıyor. 

'DÜN 250 TIRDA ZIRHLI ARAÇLAR, MAKİNALI TÜFEKLER VE HAVAN TOPLARI VAR'... Bir başka YPG elebaşı da ABD'nin Hejin operasyonu nedeniyle dün kendilerine zırhlı araçlar ile ağır silahlar gönderdiğini belirterek gelen silahları şöyle özetledi: "ABD, Hejin operasyonu nedeniyle bize zırhlı Hummer araçları ile ağır silahlar gönderdi. 250 TIR'la silah ve zırhlı araçlar gönderdi. Bize gönderilen silahlar içerisinde otomatik makineli tüfekler, havan topları ve diğer hafif silahlar var."

ŞİMDİYE KADAR 4 BİN 700 TIR SİLAH GÖNDERİLDİ... Silahlar ve zırhlı Hummer araçların Kuzey Irak'tan kara yoluyla Semelka Sınır Kapısından sokulduğunu belirten YPG yöneticisi, "Oradan da Deyr er Zor kentinin doğusunda IŞİD'den temizlediğimiz bölgelere bırakıldı. Hejin operasyonu için daha çok silahlara ihtiyacımız var. Çünkü Hejin bölgesi IŞİD'in elindeki son bölge ve bundan kaynaklı olarak IŞİD çok direnecek. Bizim de IŞİD terörünü bitirmemiz için daha çok ağır silahlara ve zırhlı araçlara ihtiyacımız var." 

ABD, şimdiye kadar DSG'ye 4700 TIR ağır silah ve zırhlı araç gönderdi. Ankara ise, DSG'ye silah verilmesine sert bir şekilde karşı çıkıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD PKK'ya silah yardımını sürdürüyor! Bu sefer 250 TIR... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Malkoçoglu 21 Eylül 2018 13:00 Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu gibi hissediyorum.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro