eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD Kuzey Kore'yi tehdit etti! Savaş seçeneği hazır

ABD Kuzey Kore'yi tehdit etti! Savaş seçeneği hazır

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'yi tehdit etti. Trump, Kuzey Kore'ye yönelik askeri harekât opsiyonunun ve silahların atışa hazır olduğunu söyledi. Erdoğan ise savaşın iki devlet arasında kalmayacağı konusunda uyarıda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-08-2017 15:05 - Güncelleme: 11-08-2017 15:05

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'ye yönelik askeri harekât opsiyonunun hazır olduğunu söyledi. Trump, silahların 'atışa hazır ve hedefe kilitli' olduğunu belirtti.

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Kuzey Kore'nin âkil olmayan şekilde davranmaya devam etmesi durumunda, askeri çözümler tamamiyle hazır! Umarım Kim Yong-un kendisine başka bir yol bulur" açıklamasında bulundu.

UMARIM BAŞKA BİR YOL BULUR

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Umarım Kim Jung Un başka bir yol bulur" dedi.

ERDOĞAN'DAN ABD-KUZEY KORE GERİLİMİ YORUMU

ABD- Kuzey Kore arasındaki nükleer gerilimle ilgili soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD Kuzey Kore geriliminin bizim piyasaları etkileyeceğini ihtimal vermiyorum. Nükleer silahlanmaya karış olduklarını söyleyenlerin burada nükleer silahlanmayla ile birbirlerinin tehdit eder hale gelmesi düşündürücüdür. Bunun yanında genel bir perspektifle bakarsak gelişmemiş ülkelere, zayıf ülkelere nükleer silahlanmaya fırsat tanımayanların, gücü eline alınca bu nükleer silahı acımasızca kullanma gayreti içerisindeler.

TEDİTLER BİR VURUŞMAYA DÖNÜŞMEZ

Bu benim objektif bakışımıdır. Yani senin olsun bir diğerinin olmasın bunu anlamak mümkün değil . Dünyada 16 ülke nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Üç ülke var ki nükleer silahlanmada ciddi bir gücü var. Temenni ederiz ki bu ABD- Kuzey Kore arasında bu tehditler bir vuruşmaya dönüşmez. Dünyada çünkü sadece ikisi arasında kalmayabilir. Daha farklı bir tehdit oluşabilir. Politik neticeye dönüşmek suretiyle noktalanır diye temenni ediyorum" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD Kuzey Kore'yi tehdit etti! Savaş seçeneği hazır haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Erol Baron 11 Ağustos 2017 20:09 ABD'nin karizmayı çizdirmesine ve PKK'yı tamamen bizim insafımıza bırakmasına az kaldı.

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro