eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD ile vize krizinde çok önemli gelişme!

 ABD ile vize krizinde çok önemli gelişme!

Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize krizine çözüm arayışları sürerken, ABD'den Türkiye'ye seyahat edeceklerin durumuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. ABD artık kapıda vize verme uygulamasında sonlandırdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2017 12:50 - Güncelleme: 22-11-2017 12:50

Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ilişkilerinde gerilime neden olan vize kriziyle ilgili karşılıklı yumuşatma adımları atılırken, ABD Ankara Büyükelçiliği sitesinden çok önemli bir mesaj yayınlandı.

Buna göre, kriz öncesi ABD vatandaşları kapıdan vize veya e-vize yöntemiyle Türkiye'ye girişte vize alabiliyordu. 90 günü geçmeyen turistik vize için genellikle bu yöntem kullanılırken, artık bu ihtimal tamamen ortadan kalktı.

Yayımlanan mesajda, 'ABD dışındaki tüm Türkiye Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları, sadece ABD'de yaşamayan ABD vatandaşları için kapıda vize uygulamasını sürdürecektir. Bunun dışında kalanlar, randevu almak için Türk Elçilikleri ile doğrudan iletişime geçmelidir.' ifadeleri yer aldı.

DÜZENLEME DIŞİŞLERİ BAKANLIĞIN BİLGİSİ DAHİLİNDE OLDU

20.11.2017 tarihinde yayımlanan mesajda; 'ABD vatandaşları; direkt olarak Türkiye'ye yaptıkları seyahatlerde eğer üçüncü bir ülkede oturma izinleri yoksa (örneğin Almanya,Yunanistan) 'kapıda vize' veya 'havaalanı vizesi' alamayacaktır. Düzenleme, Türk Dışişleri Bakanlığı'nın da bilgisi doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Halihazırda vizesi olan ABD vatandaşları ise bu uygulamadan muaf tutulacaktır' denildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD ile vize krizinde çok önemli gelişme! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 22 Kasım 2017 15:29 yanlız, Allah a güvenmeliyiz; mesajı veren dindar kesim, niye istismarcı erdoğan ve istismarcı akp ye güvenip de onlara oy veriyor.anlaşılır gibi değil.tövbe surelerindeki mesajın, dindar geçinen iktidara karşı da bir uyarı olduğunu niye idrak etmiyorsunuz?

    CEVAP YAZ 12 8
  • Misafir 22 Kasım 2017 17:24 kardeş kime oy vermemiz gerektiğinide yaz bari, tam olsun...

    2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro