ABD halkından Başkan Trump'a büyük şok!

Washington Post ve ABC News ortaklığında yapılan yeni bir anket ABD Başkanı Donald Trump'ın popülaritesinin bahardan bu yana düştüğünü ortaya koydu.

Washington Post ve ABC News'ın ortaklaşa düzenlediği ankete göre, Trump'a destek oranı Nisan ayındaki yüzde 42'lik seviyeden yüzde 36'ya düştü. Trump'ı desteklemeyenlerin oranı da 5 puan artarak yüzde 58'e ulaştı. Bu gruptan yüzde 48'lik kesim, Trump'ın performansını 'şiddetle beğenmediklerini' belirtti.

Washington Post, bu düzeyde bir 'beğenmeme' oranına, eski başkanlar Bill Clinton ve Barack Obama'nın maruz kalmadığını, ama bu oranın George W. Bush'un ikinci döneminde görüldüğünü kaydetti.

NÜFUSUN YARISI "ABD KÖTÜLEŞTİ" DİYOR

ABD nüfusunun yaklaşık yarısı, yüzde 48'lik bir kesim, ülkenin dünyadaki konumunun Trump'ın başkanlığıyla birlikte kötüleştiği görüşünü dile getirirken, yüzde 27 ise tersini düşünüyor. Yine bir yüzde 48'lik kesim de, Trump'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesine dair bir soruya, Trump'a 'hiçbir şekilde' güvenmedikleri şeklinde yanıt verdi.

10 AMERİKALI'DAN 6'SI 'UYGUNSUZ' BULDU

Anket, New York Times gazetesinin yayımladığı, Donald Trump'ın oğlu ve kampanya ekibinden yetkililerin, Demokrat rakibi Hillary Clinton'a zarar verici bilgiye sahip olduklarını söyleyen bir Rus avukat ve diğer bazı isimlerle görüştüğü haberlerinin ertesinde düzenlendi. Ankete göre, her 10 Amerikalı'dan 6'sı bu görüşmeyi 'uygunsuz' bulurken, Cumhuriyetçiler'in ise yaklaşık yarısı görüşmenin uygun olduğu yönünde görüş bildirdi.

Trump'ın ekonomi politikalarına bakışta ise hemen hemen eşitlik olduğu görülüyor. Halkın yüzde 43'ü Donald Trump'ın ekonomi alanında ortaya koyduğu planları desteklerken, yüzde 41'i ise karşı çıkıyor.

  • Güncel 16 Temmuz 2017 19:14
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN ABD halkından Başkan Trump'a büyük şok! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro