eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD Büyükelçilik saldırısı şüphelisi: 15 Temmuz’dan sonra altın gömdüler

ABD Büyükelçilik saldırısı şüphelisi: 15 Temmuz’dan sonra altın gömdüler

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik düzenlenen silahlı saldırıda tutuklanan işadamı Ersin Bayram eski ortağının kayınpederinin FETÖ mensubu olduğunu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından köylerine altın gömdüklerini iddia etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 08:22 - Güncelleme: 10-09-2018 08:22

ABD Büyükelçiliği’ne yönelik saldırının ardından tutuklanan işadamı Ersin Bayram, emniyet sorgusunda sahibi olduğu şirketin eski ortakları hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Bayram, eski ortağı Hüseyin M.’nin kayınpederinin FETÖ’nün finansörlerinden olduğunu öne sürüp, “15 Temmuz’dan sonra birkaç araba köylerine gitmişler, altın gömmüşler” dedi.

Mesut Hasan Benli'nin Hürriyet'te yer alan haberine göre, 20 Ağustos’ta ABD Ankara Büyükelçiliği’ne yönelik saldırıya ilişkin sürdürülen soruşturmada binaya ateş eden Ahmet Çelikten ve aynı arabada bulunan Osman Gündaş ile Gündaş’ın patronu Ersin Bayram tutuklanmıştı. Bayram, sahibi olduğu şirketin eski ortakları hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

FUTBOLCU SORUMLUSU: Bayram, eski ortaklarından Hüseyin M. ve Gürsel E.’nin sağ kolu olduğunu iddia ettiği Zekeriya T.’nin örgütün futbolculardan sorumlusu olduğunu belirterek, “Şirkete ortak olduktan sonra Zekeriya T.’in futbolcuların sorumlusu olduğunu, öyle bir takip olduğunu öğrendim ve futbolcular Hüseyin’den arsa alıyordu. Zekeriya da bundan komisyon alıyordu. Hatta Arif Erdem için arazi alıp satıyorlardı. Hatta Arif Erdem’e yaranmak için bizi de dolandırdı. 22 bin liralık araziyi bize 55 bine sattı” ifadesini kullandı.

Bayram, eski ortağı Hüseyin M.yle ilgili şunları söyledi: “Eskiden dershane genel müdürlüğü yapmış kayınpederi Hamza Y., FETÖ’ye finansörmüş. 15 Temmuz’dan sonra birkaç araba köylerine gitmişler, altın gömmüşler.”

Eski ortaklarından Gürsel E.’nin, eskiden yurtdışı okullarında idarecilik yaptığını belirten Bayram, “FETÖ’ye düzenli ödeme yapıyor. Gürsel E., ‘Mustafa Hoca’ diye birini cuma günleri Hüseyin’in ofisine getirtip sohbet yaptırıyordu. Mustafa hoca, FETÖ elebaşının önceden çok yakından çalışan ilk abilerdenmiş. Kızı veya damadı FETÖ’den görevden alınmış, hâkim veya savcı imiş” dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD Büyükelçilik saldırısı şüphelisi: 15 Temmuz’dan sonra altın gömdüler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Adalet Vicdanda 10 Eylül 2018 09:58 Bu ifadeyi suni malzeme gibi algılıyorum. Trafikte telefon, kemer uygulamasını da ekonomik durumla ilintili ise kınıyorum. Yıllardır bilinen yanlışı şimdi önleme seferberliği (sms, kamu spotu, reklam haberleri) yapıp da iş yaptığını algıladıklarımı da vicdanlara havale ediyorum. Yıllardır birikeni (biriktirdiğiniz hal altını) temizlemek maharet değil diye düşünüyorum..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro