eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD Başkanı Trump'ı korkutan kitap

ABD Başkanı Trump'ı korkutan kitap

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'un kendisi hakkında yazdığı kitap ile ilgili "Woodward’ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri." yorumunu yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 20:08 - Güncelleme: 11-09-2018 00:26

Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ABD’li kıdemli gazeteci Bob  Woodward'un yazdığı ve yarın piyasaya çıkması beklenen "Korku: Beyaz Saray'da  Trump" adlı kitap hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Büyük bir bölümü basına sızan kitap hakkında Trump, "Woodward’ın  kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri. Saldırı yağmuru."  ifadelerini kullandı.

Trump, paylaşımında, "İsmi açıklanmayan gizli kaynaklara referans  veriliyor. Kitapta hakkında iddiada bulunan birçok kişi, kendilerine isnat edilen  sözlerin yalan olduğunu dile getirdi. Demokratlar kaybetmeyi kendilerine  yediremiyor. Gerçek kitabı ben yazacağım.” değerlendirmesini yaptı.

Kitabın yazarı Bob Woordward da ABD televizyon kanalı NBC News’e  bağlanarak iddialarının arkasında olduğunu dile getirdi.  Woodward, kitapta bahsettiği ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Trump’ın  Özel Kalem Müdürü John Kelly’nin Trump’a hakaret ettiği yönündeki iddialarının  arkasında olduğunu belirtti.

Mattis ve Kelly’nin bu iddiaları reddetmesine ilişkin Woodward,  “Gerçeği söyleyemiyorlar. Bu insanlar politik davranarak işlerini korumaya  çalışıyorlar, bu sebeple reddetmelerini anlayabilirim." dedi.

Woodward kitabında, Mattis'in Trump'a "Kore Yarımadası'nda olup  bitenleri anlama seviyesinin ilkokul çocukları seviyesinde olduğunu" söylediğini,  Kelly’nin ise Trump hakkında “aptal” dediğini ve yönetimi “çılgın şehir” şeklinde  tanımladığını ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD Başkanı Trump'ı korkutan kitap haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 10 Eylül 2018 21:37 Trump hapı yuttun artık ... Muhakkak seni azlederler olmadı suikast yaparlar geberir gidersin malum abd nin tarihi suikastler ile dolu....

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro