eposta yazdır zoom+ zoom-

850 kiloluk ay-yıldızlı boğa Erdoğan'a hediye olarak külliyeye gidecek

850 kiloluk ay-yıldızlı boğa Erdoğan'a hediye olarak külliyeye gidecek

Kayseri 'de üzerinde ay- yıldız bulunan 2 yaşındaki 'Cesur' adı verilen 850 kiloluk boğa, kesmeye kıyamayan sahipleri tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edilmek üzere külliyeye gönderilecek.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-08-2018 23:00 - Güncelleme: 15-08-2018 12:31

KAYSERİ 'nin Kocasinan ilçesinde Karaca Haycancılığa ait besi çiftliğinde sahipleri tarafından özenle bakılan Simental cinsi boğanın sol tarafında Türk bayrağınının simgeleri ay-yıldızı görenler şaşkınlık yaşıyor. Karaca ailesinin fertlerinden Süleyman Karaca, 'Cesur' adını verdikleri hayvanlarının üzerinde ay- yıldızla doğduğunu belirterek, "2 yıldır iyi bakılarak büyüdü ve sol yanındaki ay- yıldız daha belirgin hale geldi. Şu ana kadar çok talibi çıkmasına karşın satmadık. Çünkü bu bizim gururumuz. Üzerinde ay- yıldızlı bayrağımızı taşıyor. Günde 10 kilo yem yiyor. Şu an 850 kilo civarında. Hayvanı görmeye gelenler oluyor. Çoğu kişi de inanmıyor. 'Çizim mi yaptınız' diye soruyor. Bu orijinal, Allah vergisi" dedi.

'KESMEYE KIYAMADIK'

Kurban Bayramı'nın yaklaştığına dikkat çeken Karaca, Cesur'u kendilerinin kesmeye kıyamadığını belirterek, " Ay-yıldızlı hayvanımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın kıyamayacağını düşünüyorum. 50 yıldır bu işi yapıyoruz. Bu iş bizim dede mesleğimiz. Böyle bir şeye daha önce rastlamadık'' diye konuştu

'KÜLLİYEYE GÖNDERECEĞİZ'

Kayseri Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Özet de, atalarının ve kendisinin uzun yıllardır besicilik- et işiyle uğraştığını ifade ederek, bugüne kadar büyükbaş hayvanlarda böylesine belirgin ve orijinal ay-yıldız görmediğini söyledi. Özet, ''Karaca ailesinin de onayıyla bu boğayı Kayseri Ticaret Borsası olarak satın alıp, süsleyip, Cumhurbaşkanımıza hediye olarak külliyeye göndereceğiz'' dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 850 kiloluk ay-yıldızlı boğa Erdoğan'a hediye olarak külliyeye gidecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 15 Ağustos 2018 23:43 Bizim koyunumuz bir başka bakması yetmediği gibi bizim büyük başımız doğuştan Türk asıllı Allah nede güzel yaratmış. MaşAllah.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro